Nelegālā audiovizuālā satura izplatīšanas ziņā Latvija ir “pirātiskākā” valsts Eiropas Savienībā. Situāciju pasliktināja Krievijas informācijas kanālu aizliegums.
Biedrības Par Legal Content valdes locekle Gunta Līdaka šodien žurnālistiem sacīja, ka audiovizuālajā sektorā pieaug ēnu ekonomikas apjoms. Atsaucoties uz ēnu ekonomikas pētījumu, viņa norādīja, ka ik gadu audiovizuālā nozare cieš vairāk nekā 30 miljonu eiro zaudējumus, lai gan reāli ēnu ekonomikas apjoms var sasniegt 45 miljonus eiro gadā.
“Tāpēc ir svarīgi saprast, kā ierobežot ēnu ekonomiku. Satraucoša tendence, ka esam pirātiskākā valsts ES, un Latvijas iedzīvotāji ir ļoti lieli nelegālā satura lietotāji,” uzsvēra Līdaka.
Pērn stājās spēkā ierobežojumi, kas liedz Latvijā raidīt Krievijas propagandas kanālus. Tas veicināja pāreju uz nelegāliem risinājumiem – cilvēki arvien vairāk meklē jaunus veidus, kā nelegāli patērēt vēlamo saturu.
Visaptverošai cīņai pret nelegālu audiovizuālā satura izplatīšanu ir vajadzīgas tehniski sarežģītas metodes un novatoriska pieeja. Tas savukārt uzliek policijai pienākumu ne tikai uzraudzīt informatīvo vidi un tās drošību, bet arī būt mūsdienīgai, atbilstoši tehniski aprīkotai un nokomplektētai ar prorietumnieciski noskaņotiem un radošiem darbiniekiem.