Saskaņā ar 2023. gada otrā ceturkšņa rezultātiem pasaule darbam sāka tērēt vidēji par 37 minūtēm mazāk, darba stundu rādītājs noslīdēja no vairāk nekā 10,5 stundām līdz 10 stundām. Par to liecina analītiskās kompānijas ActivTrak ekspertu pētījuma rezultāti .
Pētījumā tika analizēti kopumā 38 miljoni stundu, ko nostrādājuši vairāk nekā 134 000 darbinieku 911 uzņēmumos visā pasaulē tādās nozarēs kā finanšu pakalpojumi, veselības aprūpe, apdrošināšana un profesionālie pakalpojumi.
Ilguma samazinājums skāra tikai darba dienas pēdējo daļu. Šis faktors ietekmēja vairuma darbinieku psiholoģiskās labklājības uzlabošanos. Tas lielā mērā skaidrojams ar to, ka līdz ar ilgumu samazinājies arī pārmērīgo slodžu apjoms – gada izteiksmē par 13 procentiem samazinājies nogurumu un stresu izjusto strādājošo skaits.
Tomēr, neskatoties uz pozitīvo dinamiku, kopējais pārslogoto darbinieku īpatsvars uzņēmumos visā pasaulē joprojām saglabājas augstā līmenī – 28 procenti. Savukārt darba ražīgums, ņemot vērā darba dienas ilguma samazināšanos, saglabājās tajā pašā līmenī – produktīvo stundu skaits dienā pēdējā gada laikā nav mainījies un bija vidēji 7,2 stundas.