Home » Pieaug maksa par NMPD izsaukumu palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu

Pieaug maksa par NMPD izsaukumu palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Šodien stājas spēkā jauns Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādis, ko atbilstoši faktiskajām izmaksām aktualizē katru gadu.

Aktualizētā informācija skar maksas pakalpojuma saņēmējus, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt dienesta medicīniskos resursus. Tie ir tādi maksas pakalpojumi kā, piemēram, mediķu dežūras publiskajos pasākumos – koncertos, sporta sacensībās un citos -, plānveida medicīniskā transportēšana, pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības un citi pasākumi.

Maksa par brigādes izsaukumu palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu, pieaugs no 74,35 eiro līdz 84,93 eiro.

Brigādes izsaukums pie personas, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai pieaugs līdz 191,68 eiro līdzšinējo 172,19 eiro vietā.

Pacienta transportēšana uz nākamo tuvāko stacionāru atbilstošas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai pēc pacienta pieprasījuma, ja pacientam nav medicīnisku kontrindikāciju, maksās 87,28 eiro līdzšinējo 67,21 vietā.

Tāpat pieaugs maksa arī par neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta palīga brigādes nodrošināšanu pasākumos, proti, viena stunda maksās 104,3 eiro līdzšinējo 87,12 eiro vietā.

Savukārt intensīvās terapijas/neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsta brigādes klātbūtne pasākumā turpmāk maksās 115,25 eiro par stundu līdzšinējo 95,99 eiro vietā, specializētās brigādes klātbūtne pasākumā maksās 128,83 eiro par stundu līdzšinējo 106,49 eiro vietā, bet reanimācijas brigādes – 139,56 eiro līdzšinējo 114,39 eiro vietā.

Maksas pakalpojuma cenrādis neattiecas uz neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu pirmsslimnīcas etapā cilvēka veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Uz NMPD ārkārtas tālruni 113 jāzvana nekavējoties, ja cilvēks ir bezsamaņā, neelpo vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ja ir gūta smaga trauma vai ir stipra, dzīvību apdraudoša asiņošana, ir aizdomas par infarktu vai insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad cilvēka dzīvība ir apdraudēta palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

NMPD aicina iedzīvotājus vienmēr savlaicīgi risināt radušās veselības problēmas, lai novērstu nopietnākas sekas. Vienkāršāku saslimšanu un nelielu traumu gadījumos vai saasinoties esošai slimībai, vispirms vienmēr ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Savukārt nakts stundās un brīvdienās, kad ģimenes ārsta praksē darba laiks beidzies, palīdzību var saņemt zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 vai vēršoties pie dežūrārsta, steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.

Plašāka informācija par palīdzības saņemšanas alternatīvām jeb konkrētas adreses un darba laiki atrodami Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību” vai zvanot uz informatīvo tālruni 80001234.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: