Home » Polija vēlas uzņemt amerikāņu kodolbumbas B61, reaģējot uz Krievijas kodolieroču parādīšanos Baltkrievijā

Polija vēlas uzņemt amerikāņu kodolbumbas B61, reaģējot uz Krievijas kodolieroču parādīšanos Baltkrievijā

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Polija atkārtoti pauda vēlmi uzņemt ASV kodolieročus. Prezidents Andžejs Duda par to runāja pagājušajā gadā , un tagad premjerministrs Mateušs Moraveckis ir nācis klajā ar līdzīgu paziņojumu.

Kas ir zināms

Polija vēlas pievienoties NATO kodolieroču apmaiņas programmai. Tā ir tieša atbilde uz to, ka Krievija daļu sava kodolarsenāla nosūtīja uz Baltkrieviju. Mateušs Moraveckis uzsvēra, ka galīgais lēmums būs atkarīgs no Amerikas un NATO partneriem.

Pagājušajā vasarā Krievija piekrita Baltkrievijas teritorijā izvietot daļu kodolarsenāla. Pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko pagājušā mēneša sākumā paziņoja, ka “ievērojama daļa” kodolieroču jau ir piegādāta.

Iepriekš tika runāts, ka Krievija Baltkrievijā izvietos bumbas un ballistiskās raķetes Iskander-M, kas spēj nest kodollādiņu. Turklāt tika atzīmēts, ka baltkrievu kaujinieki tika pārveidoti un tagad var nēsāt kodolieročus.

Šobrīd NATO līgums par kodolieroču dalīšanu attiecas uz amerikāņu B61 sērijas bumbām. Tiek pieļauts, ka krīzes gadījumā tie tiks iekrauti lidmašīnās, kas pieder NATO dalībvalstīm.

Sīkāka informācija par programmu ir klasificēta. Iepriekš Eiropā tika izvietotas 150-200 amerikāņu bumbas B61. Saskaņā ar jaunākajām aplēsēm to skaits ir samazinājies līdz aptuveni simts vienībām. Ir zināms, ka amerikāņu kodolieroči Eiropā ir izkliedēti sešās militārajās bāzēs piecās valstīs: Beļģijā, Vācijā, Itālijā, Turcijā un Nīderlandē.

Amerikāņu kodolbumbu nesēji ir F-16 Fighting Falcon un PA-200 Tornado divējāda lietojuma iznīcinātāji. Tajā pašā laikā Turcijā nav nevienas lidmašīnas, kas varētu nomest B61. 2016. gadā klīda runas, ka bumbas no Turcijas pārvestas uz Rumāniju. NATO šo informāciju noraida.

B61-3 un/vai B-61-4 bumbas tiek izvietotas Eiropas valstīs. Tie tiek klasificēti kā taktiskie kodolieroči. B61-3 jauda ir no 0,3 līdz 170 kilotonnām, bet B61-4 – līdz 50 kilotonnām. Tagad ASV militārpersonas mēģina aizstāt vecās bumbas ar jaunākām B61-12 versijām.

Avots: The War Zone

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.