No piektdienas, 2. augusta Rīgā darbosies divi divi vētras nogāzto koku, zaru un lapu savākšanas laukumi, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Edvards Ratnieks (NA/LRA).
Laukumi darbosies Uzvaras bulvārī 16A un Mežaparkā, Siguldas prospektā 12.
Ja būs nepieciešamība, tiks atvērti vēl arī citi laukumi, kur nodot bioloģiskos atkritumus.
No rītdienas plkst.8 laukumos strādās pašvaldības darbinieki, kas koordinēs bioloģisko atkritumu nodošanu. Laukumi būs atvērti līdz plkst.20.
Ratnieks aicināja tos Rīgas iedzīvotājus, kuri var paši nogādāt šajos laukumos kokus, zarus un lapas, to arī izdarīt.
Savukārt tiem iedzīvotājiem, kas kādu iemeslu dēļ to nespēj izdarīt, pašvaldība sniegs palīdzību, taču to varēs izdarīt tikai pēc tam, kad pilnībā tiks pabeigti bīstamības novēršanas darbi.
Ratnieks uzsvēra, ka joprojām ir vietas pilsētā, kur uzturēties ir bīstami, tādēļ vispirms pašvaldības dienesti veiks darbus bīstamības novēršanai.
Kā piemēru viņš minēja kāda koka novākšanu no mājas jumta Ziepniekkalnā. Tur uz mājas bija uzgāzies vairāk nekā 100 gadus vecs bērzs. Iedzīvotāji paši šo koku novākt nejaudāja, tādēļ pašvaldība palīdzēja.
Iedzīvotāji, kuriem ir nepieciešams savākt vētras nogāztos kokus aicināti zvanīt uz Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra tālruņa numuru 80000800, vai rakstīt uz e-pastu “aic@riga.lv”.
Savukārt iedzīvotāji, kuri vēlas ātrāk atbrīvoties no vētras nogāztajiem kokiem, to var izdarīt par maksu, vienojoties ar atkritumu apsaimniekotāju, pirms tam piesakot lielgabarīta atkritumu izvešanu. Šis pakalpojums ir par maksu.
Kā preses konferencē informēja Rīgas pašvaldības Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadītājs Gints Reinsons, apkopojot informāciju no visiem pašvaldības dienestiem un no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kopumā Rīgā saņemti 2864 pieteikumi pēc palīdzības vētras seku likvidēšanā.
Arī pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītājs, Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš atzina, ka katru stundu saņem vairākus iesniegumus par palīdzības sniegšanu vētras postījumu novēršanai. Viņš skaidroja, ka iedzīvotājiem tiks sniegta palīdzība, taču, ja situācija nerada tiešus draudus, tad palīdzību var nākties gaidīt divas līdz trīs nedēļas.
Reinsons informēja, ka no VUGD saņemta informācija par 11 pieteikumiem, par kokiem, kas uzgāzušies uz mājām, bet kur neesot tiešas bīstamības. Pašvaldība vērtēs, kā šos kokus nocelt.
Kā ziņots, pēc piedzīvotajām ekstremālajām lietusgāzēm un vētras Rīgā turpinās postījumu likvidēšana un pakāpeniski no bīstamības novēršanas darbiem pašvaldība pāries uz galvaspilsētas sakopšanu.