Home » Sieviešu skaistums: 6 fakti par to, kā hormoni ietekmē ādas stāvokli

Sieviešu skaistums: 6 fakti par to, kā hormoni ietekmē ādas stāvokli

no Ilona Meija
0 Komentāri Ziedot

Hormonu līmenis dzīves laikā mainās dabiski. To var ietekmēt arī slimības un noteiktas ārstēšanas metodes. Jebkuras hormonālās izmaiņas var ietekmēt ne tikai pašsajūtu, bet arī ādas stāvokli. Varone par to stāsta sīkāk .

1. Hormonālais pieaugums pusaudžiem izraisa pinnes

Pusaudža vecums ir laiks, kad aktīvi tiek ražoti hormoni. Ķermeņa estrogēna, progesterona un testosterona līmenis paaugstinās. Tie izraisa menstruācijas, kā arī veicina šim periodam raksturīgās izmaiņas meiteņu dzīvē.

Testosterona līmeņa paaugstināšanās stimulē tauku dziedzeru darbību un palielina sebuma veidošanos. Tas veicina izsitumu parādīšanos, tostarp pūtītes, ko izraisa folikulu bloķēšana. Arī āda var kļūt taukaina un tai nepieciešama atbilstoša kopšana. Pūtīšu un citu ādas problēmu smagums pusaudža gados ir atkarīgs no hormonālās nelīdzsvarotības, ģenētikas un vides faktoriem.

2. Zems estrogēna līmenis padara jūsu ādu sausu

Perimenopauzes un menopauzes laikā sievietes organismā samazinās estrogēna daudzums. Šī hormona trūkums veicina ādas sausumu. Var rasties arī nieze un zvīņošanās.

Kā norāda dermatologs Frans Kuks-Boldens no Ņujorkas, estrogēna trūkuma dēļ tiek iznīcināts kolagēns, elastīns un ādas proteīni. Tāpēc tas izskatās blāvs, zaudē elastību, un uz tā ātrāk parādās grumbas un smalkās līnijas.

Dr Kuks-Boldens atzīmē, ka sievietēm, kurām nav veselības problēmu un kontrindikāciju, tiek nozīmētas zāles, kas palīdz līdzsvarot hormonu līmeni menopauzes laikā. Šāda terapija ne tikai palīdz justies labāk, bet arī labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli.

3. Augsts kortizola līmenis palielina rosacejas un rosacejas risku

Kortizolu sauc par stresa hormonu. Tas rodas, kad rodas fiziska vai emocionāla spriedze. Ja kortizola līmenis ilgstoši ir paaugstināts, jūsu veselība cieš, kā arī jūsu izskats.

Saskaņā ar ASV dermatologa Džesijas Čenga teikto, tiem, kas piedzīvo hronisku stresu, parasti ir sausa, pārslaina āda. Uz tā ātrāk parādās grumbas, jo kortizols negatīvi ietekmē šūnas, kas ražo kolagēnu, elastīnu un hialuronskābi.

Kortizola līmeņa paaugstināšanās organismā veicina asinsspiediena paaugstināšanos. Tas var izraisīt vazodilatāciju uz sejas, kā arī ādas slimības, piemēram, rosacea un rosacea. Izsitumi bieži rodas stresa laikā.

4. Paaugstināts progesterona līmenis veicina pinnes

Progesterons ietekmē menstruālo ciklu un tiek aktīvi ražots arī grūtniecības laikā. Amerikāņu dermatologs Melisa K. Levine saka:

Šī hormona līmeņa paaugstināšanās izraisa pārmērīgu sebuma veidošanos, kas veicina pūtītes parādīšanos. Bet ir vērts atzīmēt, ka reakcija uz progesterona daudzuma palielināšanos katrā cilvēkā ir individuāla.

5. Melatonīna trūkums paātrina ādas novecošanos

Melatonīns regulē ķermeņa diennakts ritmu un tiek ražots naktī tumsā. Ja jūs nepietiekami gulējat vai vēlaties to darīt dienasgaismas stundās, var rasties šī hormona deficīts. Saskaņā ar amerikāņu dermatologa Shili Feldman teikto, tas izraisa ātrāku ādas novecošanos.

Melatonīns ir antioksidants. Tas palīdz aizsargāt ādu no UV starojuma. Tas arī pagarina dzīvi fibroblastiem – tā sauktajām šūnām, kas ir atbildīgas par ādas dziedināšanas procesu, kā arī piedalās kolagēna un elastīna veidošanā.

Ar melatonīna trūkumu āda kļūst pakļauta grumbām un pigmentācijai. Tas zaudē elastību un kļūst blāvs. Un tas arī palielina iespēju, ka no rīta jūs cīnīsies ar tumšiem lokiem zem acīm.

Ja jūsu diennakts ritms ir izjaukts, ir vērts runāt ar savu ārstu par to, kā to novērst. Tas pats jādara gadījumā, ja gatavojaties lietot melatonīna tabletes – sarunas ar savu ārstu palīdzēs izvairīties no izplatītām kļūdām šo zāļu ārstēšanā.

6. Estrogēna līmeņa paaugstināšanās noved pie melasmas

Estrogēna līmenis palielinās grūtniecības laikā. Tāpat pārmērīgs šī hormona daudzums organismā var būt saistīts ar noteiktu medikamentu uzņemšanu un slimībām, piemēram, olnīcu cistām, virsnieru patoloģijām.

Saskaņā ar ASV dermatoloģes Mērijas Džeinas Minkinas teikto, paaugstinoties estrogēnu līmenim, āda kļūst jutīga pret sauli. Tas palielina melasmas attīstības risku – stāvokli, kam raksturīga hiperpigmentācija. Tumšas nokrāsas plankumi ir izplatīti uz kakla un sejas ādas, kā arī uz rokām, kas ir retāk sastopama.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.