Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Noturīgs sals šajā ziemā Latvijā vairs nav gaidāms – laikapstākļi būs mainīgi, liecina pašreizējās laika prognozes.

Šī ziema sākās neierasti agri – no 17.novembra līdz 20.decembrim vidējā gaisa temperatūra valstī bija negatīva, un tas bija pirmais vismaz mēnesi ilgais sala periods Latvijā kopš 2018.gada. Savukārt novembra vidū vai agrāk sācies mēnesi garš sala periods iepriekšējo reizi bija 1998.gadā, kad no 8.novembra līdz 15.decembrim Latvijā valdīja ziemīgi laikapstākļi.

Decembris kopumā bija divus grādus aukstāks par normu, tomēr 2022.gada noslēdzošais mēnesis bija par grādu siltāks nekā 2021.gadā.

Janvāra sākumā pēc siltuma rekordiem atgriezās sals, tāpēc mēneša pirmās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija tuvu normai, bet janvāra vidū tā pakāpās četrus grādus virs normas.

Patlaban Skandināvijā pastiprinās ciklons, tā ietekmē pirmdien Latvijā ilgstoši līs un snigs, vietām Kurzemē un Vidzemē nokrišņi būs stipri. Pūtīs spēcīgs dienvidrietumu vējš – no rīta Kurzemē tā ātrums brāzmās sasniegs 18-22 metrus sekundē. Gaisa temperatūra būs 0..+4 grādi.

Palaikam līs un snigs arī nedēļas turpinājumā, gaisa temperatūra pazemināsies, nedēļas nogalē tā vietām var noslīdēt zem -10 grādiem.

Sals nebūs noturīgs, rietumu vēju ietekmē gaisa temperatūra februārī bieži paaugstināsies virs nulles, iespējama meteoroloģiskā pavasara iestāšanās.

Solārā ziema jeb gada tumšākais ceturksnis noslēgsies jau 4.februārī, kad dienas garums kopš Ziemassvētkiem būs pieaudzis par divām stundām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Svētdien gaidāms apmācies laiks Previous post Svētdien gaidāms apmācies laiks
Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pērn 11 mēnešos palielinājusies par 81,6% Next post Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pērn 11 mēnešos palielinājusies par 81,6%