Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 22 Sekunde(-s)

Administratīvā apgabaltiesa šodien plkst.10 turpinās iztiesāt tā saucamo būvnieku karteļa lietu, portāks  noskaidroja tiesā.

Apgabaltiesa noraidīja Latvijas Universitātes (LU) lūgumu par tās pieaicināšanu šajā lietā trešās personas statusā. Šo lēmumu LU var pārsūdzēt Augstākajā tiesā 14 dienu laikā no pilna lēmuma sastādīšanas dienas, iesniedzot blakus sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā. Pilns lēmums tika sastādīts 25.janvārī.

Konkurences padome (KP) 2021.gadā atklāja būvniecības uzņēmumu karteli, kura dalībnieki bijuši iesaistīti vismaz 70 iepirkumos par kopējo līgumsummu 687 miljoni eiro.

KP desmit būvnieku kartelī iesaistītos uzņēmumus sodīja ar naudas sodu kopumā 16 652 927 eiro apmērā. Starp 10 sodītajiem uzņēmumiem ir SIA “Skonto būve”, SIA “Latvijas energoceltnieks”, SIA “Velve”, SIA “Arčers”, SIA “Rere būve”, SIA “Re & Re”, SIA “RBSSKALS būvvadība”, SIA “Abora”, “LNK Industries” un SIA “Merks”. Tiesa “RBSSKALS būvvadība” patlaban jau ir likvidēta, tāpēc sods netika piespriests.

Astoņas no kopumā desmit KP sodītajām būvfirmām Administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēja KP lēmumu, bet, tā kā vairākas pārsūdzības būvfirmas iesniedza kopā ar mātesuzņēmumiem, kopumā lietā kā prasītāji ir 13 uzņēmumi.

Apvienotā lieta ierosināta par “Skonto būves”, “Latvijas energoceltnieka”, “Rere būves” un tās mātesuzņēmuma AS “Rere grupa”, “Arčera”, “LNK Industries”, “Abora” un tās mātesuzņēmuma SIA “Tehnocentrs”, “Re & Re”, “LNK Industries” mātesuzņēmuma SIA “LNK (Latvijas novitātes komplekss)”, “Merks” un tā mātesuzņēmuma AS “Merko Ehitus” un “Arčera” mātesuzņēmuma AS “UGN” iesniegumiem.

KP lēmumu no desmit sodītajiem uzņēmumiem nav pārsūdzējuši divi – “Velve”, ar kuru KP vienojās par izlīgumu un sniedza pozitīvu atzinumu par uzņēmuma veiktajiem pasākumiem pasūtītāja “uzticamības atjaunošanai”, kā arī “RBSSKALS būvvadība”.

Gadījumā, ja tiesa pasludinās pieteicējiem nelabvēlīgu spriedumu – viņiem būs jāmaksā sods un nedrīkstēs piedalīties valsts iepirkumos noteiktu laiku, kā arī pret viņiem varēs sākt celt prasības par jau īstenotiem projektiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tieslietu padome lems par Daugavpils un Rēzeknes tiesu reorganizāciju Previous post Tieslietu padome lems par Daugavpils un Rēzeknes tiesu reorganizāciju
Pēcpusdienā no rietumiem valsti šķērsos nokrišņu zona Next post Pēcpusdienā no rietumiem valsti šķērsos nokrišņu zona