Tikai nedaudzi zina, ka karalienei Elizabetei bija oficiāls dubultnieks, kura vajadzības gadījumā viņu aizvietoja vairāk nekā trīs gadu desmitus.
“Rezerves” karaliene bija vārdā Ella Sloka, kura vairāk nekā 30 gadus aizstāja Elizabeti II oficiālo pasākumu mēģinājumos, jo britu valdnieces grafiks bija tik saspringts, ka vienkārši nebija iespējams būt visur. Veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ, kuru dēļ Elizabete II nevarēja ierasties vienā vai otrā vietā, palīgā nāca viņas oficiālais dubultnieks.
Ella nav tieša Elizabetes kopija, taču no attāluma tās gandrīz nav iespējams atšķirt. Viņas augums, augums, uzbūve, frizūra un atsevišķas sejas iezīmes padarīja sievietes ļoti līdzīgas. Efektu pastiprināja tērpi, kas izskatījās gluži kā mirušā britu valdnieka tērpi.
Ella pati norādīja: viņa nav karalienes dubultniece vārda pilnā nozīmē, viņa ir viņas aizstājēja, līdzīga pēc parametriem.
Kā Ella kļuva par karalieni
Slaks lepojās ar savu titulu. Intervijā viņa žurnālistiem pastāstīja, kā viņa ieguva savu sapņu darbu. “Tas notika, kad es strādāju BBC. Pie manis ieradās producents, kas atbild par kenotafu (pieminekli, kas veidots, lai pieminētu visus karavīrus, kuri krituši konfliktos, kuros iesaistīta Lielbritānija – red.). Viņš teica, ka karaliene mani esot lūgusi, lai es viņam pastāstu, ka, stāvot pie Kenotafa, saule viņai smagi iespīdējusi acīs. Producents jautāja, ko mēs ar to varētu darīt,” Ella atcerējās intervijā izdevumam Great Big Story Media.
Sleks, acīmredzot zinot karalienes parametrus (pamodiniet jebkuru britu nakts vidū, un viņš atbildēs), piedāvāja izeju no situācijas. “Es teicu, ka varu stāvēt tur, kur jāstāv karalienei, lai pārliecinātos, ka saule nespīd Viņas Majestātes acīs, jo es esmu tāda paša auguma kā viņa, un visi režisori bija vīrieši, kuru augums bija zem 180 cm (180 pēdām). Un tad mani sāka regulāri lūgt aizstāt karalieni mēģinājumos. Es braucu viņas karaliskajā karietē un ar laivu uz Londonas torni,” stāsta oficiālā dubliere.
Spēlē karaliene
Ella īpaši lepojas ar dienu, kad viņa piedalījās parlamenta atklāšanā – galvenajā parlamenta kalendāra ceremonijā, kas katru gadu notiek maijā. Ceremonija notiek Lordu palātā, un tās laikā tiek teikta tronī sēdošā runa, kas pazīstama kā Karalienes runa (vai Karaļa runa). “Tā bija valsts parlamenta atklāšana. Man nekad netika ļauts sēdēt Lordu palātas tronī. Es varēju tikai stāvēt tai blakus. Un, ja es braucu karietē vai karalienes karietē, es pasmaržoju.
Pasākumi, kuros esmu piedalījies, tiek pārraidīti visā pasaulē, un tos skatās miljoniem cilvēku. Es arī skatos pārraides un redzu tur karalieni, un jūtos lepna par to, ko esmu darījusi viņas labā,” atzina Ella.
Interesanti, ka Saks nedzīvo Londonā, bet gan mazajā Menas salā Īrijas jūrā, kurā dzīvo nedaudz vairāk par 80 000 iedzīvotāju. Viņas dzīvesvieta atrodas aptuveni tādā pašā attālumā no Anglijas, Īrijas, Skotijas un Velsas.
Vēl interesantāks ir fakts, ka Ella par savu karalienes “darbu” nesaņēma ne centa. Tāds bija viņas lēmums. Slaka atteicās ņemt naudu, jo uzskatīja, ka viņas pienākumi pret kroni ir “gods un prieks”. Diemžēl 2022. gada 8. septembrī karaliene Elizabete nomira, un Ella pa nakti zaudēja savas pilnvaras.