Table of Contents
Ja vēlaties saglabāt veselīgu un skaistu figūru, jums vienkārši ir nepieciešami ogļhidrāti.
No visām uzturvielām ogļhidrāti, iespējams, ir visvairāk novērtēti. Viņi ir pirmie, kas “sagriežas”, ja nolemjat ievērot diētu. Bet patiesībā tieši ogļhidrāti organismam ir nepieciešami stabilai darbībai un ātrai vielmaiņai. Izvēlieties veselīgus ogļhidrātus no mūsu saraksta un ēdiet ar prieku.
Auzu pārslas
Auzu pārslas ir lieliska brokastu iespēja, kas ne tikai piepildīs jūs (auzas ir lielisks lēno ogļhidrātu piemērs, kas palīdz ilgāk saglabāt sāta sajūtu), bet arī stabilizē cukura līmeni asinīs. Saskaņā ar Pekinas pētījumu, regulāra auzu pārslu ēšana brokastīs var palīdzēt stabilizēt glikozes līmeni pat tiem, kam ir prediabēts.
Saldais kartupelis
Saldais kartupelis jeb saldais kartupelis ir daudz veselīgāks par parasto kartupeli, jo tajā ir augstāks šķiedrvielu saturs. Diētiskās šķiedras ir nepieciešamas pareizai mūsu zarnu darbībai, tās palīdz uzturēt sāta sajūtu un pasargā no neveselīgām uzkodām.
Brūnie rīsi
Tas satur cita veida ogļhidrātus, kas ir ne tikai droši, bet arī veselīgi: brūnajos rīsos ir daudz šķiedrvielu, kas atbalsta veselīgu cukura līmeni asinīs un arī palīdz regulēt enerģijas līmeni. Ja vēlies būt enerģiskāks un vairāk laika – ēd brūnos rīsus.
Lēcas
Ja jūs nopietni domājat par savu veselību, olbaltumvielām bagātiem pākšaugiem noteikti jābūt uz jūsu galda pēc iespējas biežāk. Pirmkārt, tikai viena lēcu porcija satur 9 gramus olbaltumvielu un 8 gramus šķiedrvielu. Otrkārt, lēcas ir bagātas ar kāliju, kas palīdz uzturēt sirds veselību, regulē sliktā holesterīna līmeni un uztur veselīgu asinsspiedienu.
Sparģeļi
Sparģeļi ir garšīgs un mazkaloriju dārzenis, kas ilgstoši remdē izsalkumu un piesātina organismu ar lietderīgām vielām, piemēram, A vitamīnu un kāliju. Sparģeļu ēšana pārtikā normalizē asinsspiedienu un sirds darbību, paātrina gremošanu un stimulē nieres, novēršot tūsku.
Aunazirņi
Aunazirņi pieder pie pākšaugu dzimtas un ir būtisks pamatelements Izraēlas un arābu virtuvē. Tas satur daudz augu šķiedrvielu, kas uzlabo gremošanu, kā arī virkni vērtīgu aminoskābju, B vitamīnu, omega-3 un omega-6. Lai gan aunazirņu kaloriju saturs ir diezgan augsts, tiem ir zems glikēmiskais indekss, kas nozīmē, ka tie neizraisa glikozes līmeņa paaugstināšanos asinīs.
Mellenes
Ogas, īpaši sarkanās un tumšās, ir jāēd pēc iespējas biežāk: tās ir pilnas ar labvēlīgiem antioksidantiem, kas palīdz cīnīties ar brīvo radikāļu bīstamo ietekmi un arī uztur mūsu smadzenes veselas. Un viena no visnoderīgākajām ogām ir meža mellenes, kas savas īpašības saglabā ne tikai svaigas, bet arī saldētas vai kaltētas. Pievienojiet savai rīta auzu putrai vai grieķu jogurtam sauju melleņu ilgstošai jaunībai un veselībai!
Makaroni
Jā, jā, jūs dzirdējāt pareizi: makaroni neapdraud jūsu harmoniju! Izvēlieties makaronus no cietajiem kviešiem, vāriet līdz al dente (tas ir, līdz pusei vārīti) un ēdiet kopā ar dārzeņiem. Šāds ēdiens satur saliktos ogļhidrātus, kas sniedz sāta sajūtu uz ilgu laiku un nodrošina organismu ar enerģiju. Itāļi pēc izcelsmes – slavenās un talantīgās skaistules Monika Beluči un Sofija Lorēna atzīstas mīlestībā makaroniem un neliedz sev šo garšīgo baudījumu. Kā redzat, šādas gastronomiskās izvēles nekaitē filmu zvaigžņu figūrai.
1 Komentārs
Very interesting topic, regards for posting.Leadership