Lāčplēša dienas priekšvakarā pirmdien plkst.14.00 Brīvības cīņu piemiņas laukumā pie Latvijas Kara muzeja tiks iedegts ugunskurs, kas degs līdz 11.novembrim, raksta Aizsardzības ministrijas preses nodaļa, raksta. LETA.
Tāpat pirmdien no 9:00 līdz 19:00 būs apskatāma Latvijas un sabiedroto valstu bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Izstāde apskatāma arī 11.novembrī no 9:00 līdz 22:00.
Lāčplēša diena, 11. novembris, sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā plkst.9.
Pēc dievkalpojuma plkst.11.00 aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš noliks vainagus Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns un ar klusuma minūti pieminēs Latvijas karavīrus, kuri ziedojuši. savu dzīvi par Latvijas brīvību un neatkarību.
Plkst.12:00 pie Brīvības pieminekļa un plkst.13:00 pie Rīgas pils notiks svinīga godasardzes maiņa.
Vienlaikus plkst.18:00 Latvijas Televīzija un kanāls TV24 rādīs tiešraidi no Rīgas Brāļu kapiem, kur par godu piemiņai notiks svinīgā vakara verifikācija (uz visiem laikiem iekļaušana vienības personāla sarakstos). par Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem.
Vienlaikus plkst.18:00 Lielās ģildes koncertzālē notiks Lāčplēša dienas koncerts “Brīvības skaņas”, kurā uzstāsies Zemessardzes orķestris majora Anda Kareļa vadībā.
16:00 līdz 19:00 laukumā pie Latvijas Kara muzeja notiks jauno muzikālo grupu koncerts “Tu esi mana Latvija!”.
Tāpat no 11. līdz 18. novembrim ikviens aicināts apmeklēt Latvijas Militāro muzeju, kur notiks tematiskas ekskursijas, lekcijas, dažādas ar Latvijas brīvvalsts vēsturi saistītas nodarbības, kā arī būs iespēja pētīt savas dzimtas vēsturi.
Patriotu mēneša laikā aizsardzības nozare mudina cilvēkus valkāt sarkanu, baltu un sarkanu lenti pie apģērba.
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā dēvēto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.
Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem uzsāka 3. novembrī, un, lai arī cīņas bija smagas, bermontiešu karaspēks tika padzīts no Rīgas 11. novembrī. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, tostarp 57 virsniekus.
Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika iedibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi “Par Latviju”. Ar Lāčplēša Militāro ordeni apbalvoja Latvijas armijas karavīrus, bijušā latviešu strēlnieku pulka karavīrus, kā arī ārzemniekus, kuri piedalījušies Latvijas Brīvības cīņās vai devuši ieguldījumu un veicinājuši Latvijas valsts tapšanu. Kopumā ar Lāčplēša ordeni tika apbalvoti 2146 cilvēki.
Latvijas Brīvības karš ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas un Krievijas miera līgums. Saeima 11. augustu pasludināja par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.
3 komentāru
Wow, awesome blog format! How lengthy have you been running
a blog for? you made blogging glance easy. The entire glance of your site is great,
let alone the content! You can see similar here e-commerce
… [Trackback]
[…] Find More on on that Topic: baltijaszinas.lv/lacplesa-diena-pasakumu-programma-riga/ […]
… [Trackback]
[…] Info on that Topic: baltijaszinas.lv/lacplesa-diena-pasakumu-programma-riga/ […]