Matu žāvētājs ievērojami paātrina matu žāvēšanu un atvieglo cirtas veidošanu pat mājās. Ir nepieciešams tikai iestatīt pareizo virzienu ar siltu gaisu, lai aizvērtu lokas. Tad cirtas izskatīsies koptākas, gludākas un mirdzošākas.
Ar saprātīgu pieeju nav iespējams kaitēt matiem ar fēnu, pat ja to lietojat katru dienu. Tomēr ir vairākas kļūdas, kas var ietekmēt matu šķipsnu un galvas ādas veselību. Kas tieši, pastāstīja kosmetoloģe, triholoģe Anastasija Kurskaja.
Pirmā kļūda: lētu matu žāvētāju lietošana
Ne katrs matu žāvētājs spēj žāvēt bez sekām. Nosacīti šīs ierīces var iedalīt 3 kategorijās pēc cenu segmenta:
modeļi: budžeta, vidēja lieluma, profesionālie modeļi.
Galvenais un svarīgākais matu žāvēšanas kvalitātes rādītājs ir gaisa plūsmas ātrums. Jo tas ir lielāks, jo žāvēšana ir labāka un drošāka. Nav ieteicams izmantot lētus matu žāvētājus. Tiem ir zems plūsmas ātrums, un mati tiek žāvēti uz augstas temperatūras rēķina. Rezultātā notiek pārkaršana, un tiek nopietni traumēta matu šķipsnu struktūra. Turklāt pastāv risks iegūt nelielu galvas ādas apdegumu.
Otra kļūda: nepareizs matu žāvēšanas laiks un ilgums
Pēc mazgāšanas šķipsnas viegli noslaucīt ar dvieli, ietīt tajā un ļaut tām nedaudz nožūt. Mēģiniet to nepārspīlēt ilgāk par 5 minūtēm, lai mati nezaudētu mitrumu. Pretējā gadījumā tie kļūs neelastīgi, pūkaini un slikti veidoti.
Žāvēšanas ilgums ir atkarīgs no jūsu matu garuma, blīvuma un tekstūras. Acīmredzot, jo garāki un biezāki – jo ilgāk jāstrādā ar fēnu. Vidēji procedūrai vajadzētu ilgt 10-30 minūtes, lai pārāk neizžāvētu šķipsnas.
Trešā kļūda: augstas temperatūras izmantošana
Daži cilvēki uzskata, ka, jo karstāks gaiss, jo ātrāk var veikt žāvēšanu vai ieveidošanu. Tomēr tas arī traumē cirtas. Labāk ir izmantot vidējas temperatūras iestatījumu un lielu gaisa plūsmas jaudu. Neaizmirstiet, ka no pārāk karsta gaisa ir jāaizsargā arī galvas āda. Veidojot matus ar fēnu, jums ir jājūtas ērti.
Ceturtā kļūda: fēna turēšana pārāk tuvu matiem
Fēnu nav ieteicams turēt tuvu pie matiem. Optimālais attālums ir 15-20 cm no galvas. Jo tuvāk jūs novietojat fēnu, jo vairāk pārkarsējat un apdedzināt matus. Ja to darāt bieži, riskējat izžāvēt arī galvas ādu.
Piektā kļūda: siltuma aizsarglīdzekļu ignorēšana
Veidojot matus ar karstumu, noteikti izmantojiet matu aizsardzības līdzekli. Pat tad, ja jūs tikai žāvējat matus ar fēnu. Uzklājiet aizsardzību uzreiz uz tīriem, mitriem matiem pirms apstrādes.
Tagad ir pieejama termoaizsardzības kosmētika pilnīgi visiem matu tipiem un struktūrām. Tā ir pieejama dažādos formātos: losjoni, šķidrumi, putas, aerosoli, želejas, eļļas, vaski utt. Tie ievērojami aizsargā matu struktūru no siltā gaisa plūsmas iedarbības.
Turklāt termoaizsardzības līdzekļi uzlabo matu veidošanas kvalitāti. Tie piešķir matiem spīdumu un vieglu patīkamu aromātu. Īpaši īpaša kosmētika jālieto sarežģītām frizūrām, piemēram, velkot šķipsnas ar apaļu suku vai veidojot sakņu apjomu. Termiskā aizsardzība palīdz arī ilgāk saglabāt krāsotu matu krāsu.