TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāds skatītājs jautāja, pēc kādiem kritērijiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pieņem darbā dispečerus. Skatītāja jautāja par to, stāstot par konkrētu gadījumu ar savu skolasbērnu dēlu, kurš bija guvis rokas traumu. Par to raksta LA.lv.
“Rudenī mans dēls parkā salauza roku. Par to mani nekavējoties informēja viņa draugs. Tajā brīdī mēs ar vīru bijām ļoti tālu no tās vietas. Es teicu zēniem iet uz skolu un gaidīt ātro palīdzību! Es nekavējoties izsaucu ātro palīdzību – pastāstīju viņiem savu problēmu, un viņi man teica, ka ātrā palīdzība uz šādiem izsaukumiem nebrauc, vecākiem pašiem jānogādā bērns uz Bērnu slimnīcu. Apmēram desmit minūtes es lūdzos, lai viņi nosūta ārstus pie mana dēla! Galu galā es panācu savu, bet šī attieksme – necieņa un nežēlība – man joprojām ir atmiņā… Pēc kādiem kritērijiem tiek pieņemti darbā dispečeri?” – jautāja raidījuma “On the Line” skatītāja, stāstot par savu pieredzi.
“Man ir ļoti žēl, ka šis rūgtums vēl šodien ir dzīvs,” uz skatītāja jautājumu atbildēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra vadītāja vietniece Diāna Tkačenko. Pēc viņas teiktā, katrs gadījums tiek vērtēts “ļoti individuāli”.
“Ja tā ir rokas trauma, mēs vienmēr precizējam, kur tieši trauma gūta, kā, kāds ir traumas mehānisms, kā arī izvērtējam, vai pacientam ir iespēja patstāvīgi nokļūt līdz tuvākajam traumpunktam, vai var izsaukt tuviniekus, radiniekus, kuri varētu viņu aizvest,” komentēja Tkačenko.