Amerikāņu zinātnieki ir izstrādājuši mākslīgā intelekta sistēmu, kas spēj atpazīt suņu riešanu un to interpretēt.
Pētījumu veica Mičiganas Universitātes zinātnieki kopā ar Meksikas Nacionālo astrofizikas, optikas un elektronikas institūtu. Pētnieki ierakstīja dzīvnieku riešanu, rūkšanu un citas skaņas. Eksperimentā piedalījās 74 suņi vecumā no 5 mēnešiem līdz 7 gadiem, galvenokārt čivavas, franču pūdeļi un šnauceri, jo šīs ir Meksikā populārākās suņu šķirnes.
Zinātnieki ir reģistrējuši suņu riešanu 14 tipiskās situācijās. Piemēram, skaņas, ko mājdzīvnieks izdod, spēlējoties ar saimnieku, riešana uz svešinieku, kurš zvanina pie durvīm, agresīva rūkšana, kad saimniekam draud briesmas, utt.
Tad mēs sākām apmācīt mākslīgo intelektu. Tika izmantoti divi neironu tīkli: pirmais tika apmācīts no nulles, bet otrajam jau bija pieredze cilvēka runas atpazīšanā.
Izrādījās, ka otrais neironu tīkls labāk atpazina un interpretēja suņu riešanu. Tas ar šo uzdevumu tika galā precīzāk. Neironu tīkls spēja pareizi interpretēt dzīvnieku riešanu 50 % gadījumu, savukārt no nulles apmācītais mākslīgais intelekts pareizi interpretēja tikai katru ceturto ierakstu. Tajā pašā laikā neironu tīkliem gandrīz vienlīdz labi izdevās noteikt suņa dzimumu.
Pētījuma rezultāti ir publicēti arXiv.