Pasaules ekonomikas foruma (WEF) eksperti prognozē, ka līdz 2027. gadam pasaules darba tirgus samazināsies par 2 %, jo lielākie pasaules uzņēmumi likvidēs 83 miljonus darbavietu un atvērs tikai 69 miljonus. Par to ziņo Krievijas Federācijas plašsaziņas līdzekļi.
Saskaņā ar Pasaules Ekonomikas foruma (WEF) ekspertu, kas ir grāmatas “The Future of Jobs 2023” autori, nākamajos piecos gados darba devēji pārveidos gandrīz ceturtdaļu (23%) pasaules darbavietu. Ziņojums ir balstīts uz 803 uzņēmumu respondentu aptaujas analīzi, kurā 45 valstīs nodarbināti vairāk nekā 11,3 miljoni cilvēku.
Starp galvenajiem faktoriem, kas, pēc respondentu domām, turpmākajos gados ietekmēs globālo darba tirgu, lielākā daļa minēja jauno tehnoloģiju ieviešanu, īpaši digitalizāciju, ilgtspējas standartu izplatību un zemu ekonomisko izaugsmi ar augstām dzīves dārdzības izmaksām.
Vienlaikus digitalizācija samazinās vajadzību pēc vairākām profesijām, jo īpaši informācijas piegādes jomā – līdz 2027. gadam banku un pasta ierēdņu un kasieru skaits pasaulē varētu samazināties uz pusi. Papildus šīm profesijām starp 10 vismazāk pieprasītākajām profesijām ir arī sekretāri, grāmatveži, birokrāti, finansisti, statistiķi, apsargi un pārdevēji.
Nozare, kuru pārmaiņas skars visvairāk, ir plašsaziņas līdzekļi, izklaide un sports, kur tā vai citādi mainīsies līdz pat trešdaļai (32 %) darba vietu. Otrajā vietā ierindosies valdības (29 %) un IT un digitālā komunikācija (29 %), bet trešajā vietā – nekustamais īpašums (27 %). Pārtikas un izklaides nozarē (16 %), aviācijā un kosmosa nozarē (19 %) un ražošanā (19,5 %) izmaiņas būs minimālas.