Lasīšanas Laiks:34 Sekunde(-s)

Saeima atvairīja pirmo mēģinājumu ieviest solidaritātes nodokli.

Kamēr valdošā koalīcija joprojām apsver, vai bankām piemērot īpašu nodokli, opozīcija, ko pārstāv Zaļo un zemnieku savienība, jau ir iesniegusi attiecīgu likumprojektu.

Opozīcijas politiķi ierosina uzlikt papildu nodokli par virspeļņu kredītiestādēm, kā arī gāzes un elektroenerģijas mazumtirgotājiem. Nodoklis tiktu iekasēts, ja vidējā peļņa pēdējo četru gadu laikā būtu par 45 % lielāka. No šīs summas tiks iekasēti līdz pat 60 %! “Zaļie lauksaimnieki” ierosina no solidaritātes nodokļa iegūtos līdzekļus novirzīt tikai un vienīgi medicīniskajai aprūpei.

Tā kā valdība vēl nav izlēmusi, Seims šodien balsoja par opozīcijas iniciatīvu un noraidīja “zaļo” likumprojektu. Tomēr bankām vēl ir pāragri dzert šampanieti – diskusija par īpašā nodokļa ideju turpināsies Finanšu ministrijas darba grupā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Neaizmirstiet pulksteņus! Latvija ievieš vasaras laiku – plusi un mīnusi Previous post Neaizmirstiet pulksteņus! Latvija ievieš vasaras laiku – plusi un mīnusi
James Webb pirmo reizi reģistrē putekļu vētru uz planētas citā zvaigžņu sistēmā Next post James Webb pirmo reizi reģistrē putekļu vētru uz planētas citā zvaigžņu sistēmā