Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas pārbūves laikā skolēni mācīsies nomātās telpās

author
2 minutes, 34 seconds Read

Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkas pārbūves laikā skolēni mācīsies nomātās telpās Raunas ielā 13, portālu informēja pašvaldībā.

Telpas pašvaldība nomās no uzņēmējam Gintam Čudorānam piederošās SIA “Veselavas kārlēni” par 4,75 eiro kvadrātmetrā (eiro/m2) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) mēnesī. Apsaimniekošanas maksa noteikta 0,20 eiro/m2 bez PVN. Nomāto telpu platība ir 1483,7 m2.

Cēsu Valsts ģimnāzijas ēkā Leona Paegles ielā 1 šogad sāksies vērienīgi pārbūves darbi, tādēļ skolai vismaz gadu būs pagaidu mājas Raunas ielā 13.

Jaunajās telpās veikti dažādi pielāgošanas darbi – pārbūvētas vairākas telpas, lai izveidotu 18 mācību kabinetus un skolēnu atpūtas telpu.

Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Ina Gaiķe skaidro, ka klašu iekārtošanas darbi ir beigušies, un skola veiksmīgi sākusi jauno semestri. Telpas pielāgotas visu mācību priekšmetu mācīšanai, atrisināts jautājums par ķīmijas kabinetu, rasta iespēja interešu izglītības pulciņiem darboties Vidzemes koncertzālē.

Pagaidu mājvietā izdevies atrast vietu visiem 337 skolas audzēkņiem un 50 darbiniekiem.

Cēsu Valsts ģimnāzijā ēkas pārbūves laikā plānots uzcelt piebūvi, kurā atradīsies multifunkcionāla bibliotēka un lasītava, veikt skolas cokolstāva atjaunošanu, kur tiks izveidotas četras mācību telpas 7.-12.klašu skolēniem – divi fizikas kabineti un divas fizikas praktikuma telpas, kā arī izbūvēt liftu vides pieejamības nodrošināšanai.

Plānots izveidot ergonomisku mācību vidi. Noteiktās klasēs iepirks ergonomiskas un viegli pārvietojamas mēbeles. Būvniecības laikā klasēs plānots izvietot akustiskos paneļus skaņas slāpēšanai un akustikas nodrošināšanai, kā tiks izveidots apgaismojums atbilstoši Zaļā iepirkuma iekštelpu apgaismojuma prasībām.

Tāpat tiks ieviesti informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu.

Plānots arī izveidot multifunkcionālu metodisko centru ar bīdāmu starpsienu 2.stāvā.

Paredzēts, ka būvniecības darbi noritēs līdz 2023.gada decembrim.

Kā vēstīts, Cēsu novada pašvaldība pagājušajā vasarā parakstīja līgumu ar būvdarbu veicēju SIA “Rere meistari” par Cēsu Valsts ģimnāzijas pārbūvi – būvprojekta izstrādi, būvdarbiem un autoruzraudzību – par kopējo līgumcenu 3 152 418 eiro.

Būvdarbi noritēs Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projektā “Cēsu novada vispārējo izglītības iestāžu modernizācija”.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Rere meistari” apgrozījums 2021.gadā bija 9,84 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājies par 41%. 2021.gadā uzņēmums nopelnījis 93 642 eiro. Uzņēmums pieder AS “Rere grupa”. Finanšu rādītāji par 2022.gadu vēl nav publiskoti.

 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: