Home » Dzīvokļa renovācijas slazdi: par ko Rīgā var tikt sodīts?

Dzīvokļa renovācijas slazdi: par ko Rīgā var tikt sodīts?

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Plānojot dzīvokļa renovāciju, ir vērts noskaidrot dažas lietas: vai renovācija ir jāapstiprina ēkas pārvaldniekam, kaimiņiem vai pašvaldībai un kādi noteikumi ir jāievēro.

Kad ir atļauts trokšņot?

Mārtiņš Balodis, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Kurzemes pārvaldes priekšnieka vietnieks:

Normatīvajos aktos nav skaidri noteikts, ka remontdarbi ir jāsaskaņo ar kaimiņiem, namu apsaimniekotāju vai apsaimniekotāju, taču tas var būt noteikts apsaimniekošanas vai pārvaldīšanas līgumā, kā arī mājas noteikumos.

Jebkurā gadījumā jums būtu jāinformē kaimiņi par gaidāmajiem darbiem un noteikti naktī nedrīkst trokšņot.

Parasti visi pārējie dzīvokļu īpašnieki par plānotajiem renovācijas darbiem ir jābrīdina vismaz dažas dienas iepriekš.

Tāpat ir vērts atcerēties, ka arī dienas laikā ir iedzīvotāji (pensionāri, jaunas māmiņas ar bērniem), kurus var traucēt troksnis. Un jebkurā diennakts laikā šiem iedzīvotājiem ir tiesības ziņot par troksni “īstajā vietā”.

Par ko jūs var sodīt

Par rupju nekārtību pārkāpšanu var uzlikt naudas sodu no 70 līdz 500 EUR. Noteiktos apstākļos trokšņojošu kaimiņu var saukt pie atbildības par nekārtīgu uzvedību. Tomēr, lai konstatētu nekārtīgu uzvedību, ir jāfiksē necieņa pret sabiedrību, vispārpieņemtu uzvedības normu neievērošana utt.

Daudzi atceras, ka Rīgā agrāk bija spēkā aizliegums trokšņot no plkst. 23.00 līdz 8.00, taču 2014. gadā Satversmes tiesa to atzina par nelikumīgu. Kopš tā laika nav bijis neviena stingra tiesību akta, kas kaut kā regulētu troksni.

Taču, ja kaimiņi uzskata, ka ir “pārāk trokšņaini”, viņi var izsaukt policiju. Tad policija izvērtēs situāciju individuāli. Ja sarunas ar trokšņojošo kaimiņu nav devušas rezultātu un troksnis turpinās vēl vēlu vakarā, zvaniet pašvaldības policijai pa tālruni 110.

Remonta apstiprināšana

Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) saistībā ar remontdarbiem daudzdzīvokļu mājās:

Ja īpašnieks savā dzīvoklī vēlas veikt kosmētisko remontu (tapešu līmēšana, sienu krāsošana u. c.), to var izdarīt bez apstiprinājuma. Galvenais, lai plānotie darbi nebūtu pārāk trokšņaini.

Taču, ja dzīvokļa īpašnieks vēlas veikt sarežģītākus remontdarbus, kas saistīti ar rekonstrukciju, telpas lietošanas veida un plānojuma maiņu, nesošo un nenesošo konstrukciju nojaukšanu, logu un durvju ailu un starpstāvu pārsegumu izmēru maiņu, šādas darbības ir jāsaskaņo ar Rīgas domes Attīstības departamentu, bet rekonstrukcijas skice un būvprojekts jāsaskaņo RNP.

Rekonstrukcijas noteikumus un nepieciešamo informāciju var saņemt Attīstības departamentā Amatu ielā 4, Rīgā, vai zvanot pa tālr: 67105800, 27772805.

Kā nomainīt dvieļu sildītāju

Ja dvieļu sildītājs tiek nomainīts pret līdzīgu, nepieciešams tikai aizpildīt iesniegumu, ko dzīvokļa īpašnieks nodos ēkas pārvaldniekam, garantējot, ka dvieļu sildītāja diametrs netiks samazināts un tā atrašanās vieta netiks mainīta.

Iesniegumā dzīvokļa īpašniekam arī jānorāda, ka ūdens noplūdes vai citu pārkāpumu gadījumā trūkumi tiks novērsti trīs dienu laikā.

Tomēr, ja tiek veiktas kādas izmaiņas, piemēram, dvieļu radiatora pārvietošana uz pretējo sienu, pieslēguma maiņa vai dvieļu radiatora demontāža, ir jāsagatavo projekts, ko apstiprina dzīvokļa īpašnieks, tāpat kā radiatora nomaiņas gadījumā.

Grūtības, kas saistītas ar radiatoru nomaiņu

Vispirms dzīvokļa īpašniekam ir jāizvēlas pareizais radiatora veids un kopā ar speciālistu jāizstrādā tehniskā dokumentācija. Ir jāaprēķina dzīvokļa siltuma zudumi un, pamatojoties uz tiem, jāizvēlas jaunā radiatora izmērs, tips un pieslēguma shēma.

Projektā jāiekļauj ne tikai radiatoru tehniskās specifikācijas, bet arī ēkas apkures sistēmas izmaiņas, tostarp hidraulisko apstākļu izmaiņu aprēķins, siltuma ieguvumu aprēķins ēkas koplietošanas telpu apkurei un citi dati.

Šī tehniskā dokumentācija pēc tam jāapstiprina RNP apkures inženierim, iesniedzot dokumentāciju divos eksemplāros. Pēc tam attiecīgie apkures sistēmas stāvvadi ir jāatvieno un jāiztukšo. Pēc radiatoru nomaiņas pabeigšanas apkures sistēma ir jāatjauno.

RNP brīdina: ja radiatori tiek nomainīti patvaļīgi, nesaskaņoti, var tikt bojāta visa mājas apkures sistēma. Tāpēc ir vērts piesaistīt sertificētu speciālistu vai uzņēmumu.

Svarīgi: Radiatorus drīkst nomainīt tikai pēc apkures sezonas beigām līdz 31. augustam, iepriekš saskaņojot tehnisko dokumentāciju ar ēkas administrāciju.

Par atkritumiem

Veicot celtniecības vai remonta darbus, ēkas koplietošanas telpās nedrīkst atstāt atkritumus. Par atkritumu savākšanu renovācijas laikā ir jārūpējas dzīvokļa īpašniekam. Jums būs jāatrod atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums vai jāvēršas pēc palīdzības pie ēkas pārvaldnieka.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.