Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 2 Sekunde(-s)

No šī gada janvāra spēkā stājies jauns SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas tarifs, kas ir par 19,5% zemāks nekā iepriekšējais, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

SIA “Jēkabpils siltums” apstiprinātais siltumenerģijas tarifs ir 137,47 eiro par megavatsundu (MWh).

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija padome 2022.gada 8.decembrī apstiprināja samazināto “Jēkabpils siltuma” siltumenerģijas tarifu. Tas pazemināts, pateicoties gan dabasgāzes cenas samazinājumam, gan ieņēmumu palielinājumam no pārdotās elektroenerģijas, kas ļauj samazināt uz siltumenerģiju attiecināmās izmaksas.

Tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido 60,6% no kopējām izmaksām. Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 102,74 eiro par MWh.

Visiem komersantiem, tajā skaitā arī “Jēkabpils siltumam”, ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas piešķirta atļauja, ko komersants izmanto brīdī, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārt – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū. Mājsaimniecības līdz apkures sezonas beigām turpinās saņemt valsts noteikto atbalstu.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro par MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh, valsts kompensē 90%.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tuvakaja diennakti Latvija bus vairak nokrisnu Previous post Tuvākajā diennaktī Latvijā būs vairāk nokrišņu
Degvielas cenas 3.janvari plkst.10 Next post Degvielas cenas 9.janvārī 2023 gada