Apbruņojieties ar spirtu, sērkociņiem un segu – autovadītāju padomi, kā atkausēt automašīnas logu.
Ir ziemas rīts, ārā ir auksts, jūs kā vienmēr steidzaties, izskrienat no mājas – un pagalmā jūs gaida apledojusi automašīna. Un jūs sākat pasākumu kompleksu “atkausēšana, pirms jūs kavējaties”. Taču neatkarīgi no tā, ko darāt, jūs nekur netiksiet, kamēr neatkausēsiet automašīnas logu. Ir dažādi veidi, kā atbrīvoties no apledojuša vējstikla, taču ne visi no tiem ir labi.
Kā sasildīt vējstiklu ar sildītāju – 1. metode
Pirmais, kas nāk prātā, ir iedarbināt automašīnu un sasildīt to. Ja jūsu automašīnai ir elektriskā logu apsildes sistēma, tā atkausēsies dažu minūšu laikā. Ja tā nav, ieslēdziet sildītāju un ” Uz stikla”. Stikls pakāpeniski sasils un ledus izkusīs.
Ja automašīnā ir automātiskā klimata kontroles sistēma, tā ieslēdz ventilatoru ar pilnu jaudu un visu gaisa plūsmu novirza uz vējstiklu.
Padoms: Neizmantojiet vējstikla tīrītājus, kas, iespējams, ir pie sasaluši pie stikla – var izdegt drošinātājs; vējstikla tīrītāji nekavējoties jāizslēdz. Un neiedarbiniet stikla tīrītājus, tiklīdz stikls sāk atkust – jūs ātri vien sabojāsiet tīrītāju slotiņas. Atkausētais ledus pakāpeniski noslīdēs no vējstikla.
Kā noņemt ledu no automašīnas vējstikla ar mazgāšanas līdzekli vai spirtu – 2. metode
Īpašs atledošanas līdzeklis, kas ir efektīvs arī -25°C temperatūrā, palīdz no vējstikliem noņemt ledu. Taču, kā jau iepriekš minējām, nevajadzētu izmantot vējstikla tīrītājus, kas ir pie sasalušies pie stikla. Tāpēc mēs iesakām atkausēšanas līdzekli iepildīt ne tikai mazgātājā, bet arī parastā smidzinātājā: kamēr automašīna sasilst un stikls tiek atkausēts no iekšpuses, izsmidziniet šķidrumu uz vējstikla no ārpuses.
Ja nav speciāla pretapledošanas šķidruma, izmantojiet spirtu, var izmantot pat dzirkstošo spirtu. Lai paātrinātu atkausēšanas procesu, to izsmidzina arī uz vējstikla.
Kā atbrīvoties no vējstikla apledojuma ar segu – 3. metode
Vējstikla apledojuma veidošanos var novērst, un vēlāk to nav jātīra. Vakara stundās vējstiklu vienkārši pārklājiet ar speciālu segu vai, ja jums tādas nav, varat izmantot plānu brezentu, vecu segu vai vilnas segu.
Un, lai nepieļautu, ka “tīrītāji” pie sasalst pie stikla, pieredzējuši automašīnu īpašnieki iesaka starp tiem un stiklu ievietot sērkociņu kastītes un pēc tam nosegt stiklu. No rīta noņemiet pārsegu, izņemiet kastes, sasildiet automašīnu un brauciet tālāk.
Kā nenovākt ledu no vējstikla
Ir vairāki veidi, kā pasargāt vējstiklu no apledojuma, un daudzi autovadītāji tos izmanto. Bet mūsu padoms ir šāds:
Neizmantojiet vējstikla skrāpi
Vējstikla skrāpis ir piemērots sānu un aizmugurējo logu tīrīšanai, taču vējstiklu ar to labāk netīrīt. Vējstiklu veido laminēts stikls, kas ir izturīgs, bet viegli saskrāpējams materiāls.
Neizmantojiet etiķi
Bieži vien tiek ieteikts vakarā apsmidzināt vējstiklu ar etiķa un ūdens maisījumu, lai novērstu tā aizsalšanu. Tomēr mēs iesakām to nedarīt, jo etiķis ir skābe, un, nokļūstot uz krāsojuma, tas var to sabojāt.
Nav karstā ūdens
Nekad nelejiet karstu ūdeni uz vējstikla ārpuses, jo tas var izraisīt temperatūras šoku, kā rezultātā var rasties plaisas.