Home » Kāpēc mūsdienu bērni nevar mācīties, gaidīt un cīnās ar garlaicību

Kāpēc mūsdienu bērni nevar mācīties, gaidīt un cīnās ar garlaicību

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Esmu ergoterapeite ar ilggadēju pieredzi darbā ar bērniem, vecākiem un skolotājiem. Es uzskatu, ka mūsu bērni kļūst sliktāki daudzos aspektos. To pašu es dzirdu no katra skolotāja, ar ko tiekos. Kā ergoterapeits es redzu, ka mūsdienu bērnu sociālā, emocionālā un akadēmiskā aktivitāte samazinās, un tajā pašā laikā krasi pieaug to bērnu skaits, kuriem ir mācīšanās traucējumi un citi traucējumi.

Kāpēc mūsdienu bērni nespēj mācīties: kā zināms, mūsu smadzenes ir plastiskas. Pateicoties videi, mēs varam padarīt savas smadzenes “stiprākas” vai “vājākas”. Es patiesi uzskatu, ka, neraugoties uz mūsu labākajiem nodomiem, mēs diemžēl attīstām mūsu bērnu smadzenes nepareizā virzienā.

Kāpēc mūsdienu bērni neprot mācīties, neprot gaidīt un viņiem ir grūti panest garlaicību. Lūk, kāpēc:

  1. Bērni saņem visu, ko viņi vēlas, un tad, kad viņi to vēlas.

“Es esmu izsalcis!” – “Es tūlīt dabūšu kaut ko ēst.” “Man gribas dzert.” – “Tur ir automāts ar dzērieniem.” “Man ir garlaicīgi!” – “Paņem manu telefonu.” Spēja atlikt savu vajadzību apmierināšanu ir viens no panākumu atslēgas elementiem nākotnē. Mēs vēlamies, lai mūsu bērni būtu laimīgi, bet diemžēl mēs viņus darām laimīgus tikai mirklī un nelaimīgus ilgtermiņā.

Spēja atlikt savu vajadzību apmierināšanu nozīmē spēju darboties stresa apstākļos.

Mūsu bērni pakāpeniski kļūst mazāk gatavi risināt pat nelielas stresa situācijas, kas galu galā kļūst par milzīgu šķērsli viņu panākumiem dzīvē.

Mēs bieži redzam bērnu nespēju atlikt savu vēlmju apmierināšanu klasēs, tirdzniecības centros, restorānos un rotaļlietu veikalos, kad bērns dzird “Nē”, jo vecāki ir trenējuši viņu smadzenes nekavējoties saņemt visu, ko viņi vēlas.

  1. Ierobežota sociālā mijiedarbība

Mums ir daudz darāmā, tāpēc mēs saviem bērniem dodam gadžetus, lai arī viņi būtu aizņemti. Agrāk bērni rotaļājās ārā, kur ekstrēmos apstākļos attīstīja savas sociālās prasmes. Diemžēl sīkrīki ir aizstājuši bērnu pastaigas brīvā dabā. Turklāt tehnoloģijas ir padarījušas vecākus mazāk pieejamus saskarsmei ar bērniem.

Tālrunis, kas “sēž” kopā ar bērnu mūsu vietā, neiemācīs viņam komunicēt. Lielākā daļa veiksmīgu cilvēku ir attīstījuši sociālās prasmes. Tā ir prioritāte! Smadzenes ir kā muskuļi, kas mācās un trenējas. Ja vēlaties, lai jūsu bērns prot braukt ar velosipēdu, iemāciet viņam braukt. Ja vēlaties, lai bērns prot gaidīt, māciet viņam pacietību. Ja vēlaties, lai jūsu bērns spētu komunicēt, jums viņš ir jāsadarbojas ar sabiedrību. Tas pats attiecas uz visām citām prasmēm. Starp tām nav atšķirību!

  1. bezgalīga jautrība

Mēs esam radījuši mākslīgu pasauli saviem bērniem. Tajā nav garlaicības. Tiklīdz bērns nomierinās, mēs atkal skrienam viņu izklaidēt, jo citādi mums šķiet, ka nepilda savu vecāku pienākumu.

Mēs dzīvojam divās dažādās pasaulēs: viņi ir savā “jautrības pasaulē”, bet mēs esam citā, “darba pasaulē”.

Kāpēc bērni mums nepalīdz virtuvē vai veļas mazgātavā? Kāpēc viņi nesakopj savas rotaļlietas?

Tas ir vienkāršs, monotons darbs, kas trenē smadzeņu darbību, veicot garlaicīgus mājas darbus. Tas ir tas pats “muskulis”, kas nepieciešams mācībām skolā.

Kad bērni atnāk uz skolu un ir pienācis laiks rakstīt, viņi atbild: “Es nevaru, tas ir pārāk grūti, pārāk garlaicīgi”. Kāpēc? Tāpēc, ka darbīgs “muskulis” netiek trenēts ar nebeidzamu izklaidi. Tas tiek trenēts tikai darba laikā.

  1. tehnoloģijas

Ierīces ir kļuvušas par bezmaksas auklēm mūsu bērniem, bet mums par šo palīdzību ir jāmaksā. Mēs maksājam cenu ar savu bērnu nervu sistēmu, uzmanības noturību un spēju atlikt savu vēlmju apmierināšanu.

Ikdienas dzīve ir garlaicīga salīdzinājumā ar virtuālo realitāti.

Kad bērni ierodas klasē, viņi sastopas ar cilvēku balsīm un atbilstošu vizuālo stimulāciju, nevis grafiskām eksplozijām un specefektiem, ko viņi ir pieraduši redzēt ekrānos.

Pēc stundām virtuālajā realitātē bērniem kļūst arvien grūtāk apstrādāt informāciju klasē, jo viņi ir pieraduši pie augsta stimulācijas līmeņa, ko nodrošina videospēles. Bērni nespēj apstrādāt informāciju zemākā stimulācijas līmenī, un tas negatīvi ietekmē viņu spēju risināt mācību problēmas.

Tehnoloģijas arī emocionāli attālina mūs no mūsu bērniem un mūsu ģimenēm. Vecāku emocionālā pieejamība ir nozīmīga uzturviela bērnu smadzenēm. Diemžēl mēs pakāpeniski atņemam to saviem bērniem.

  1. Bērni valda pār pasauli

“Manam dēlam nepatīk dārzeņi.” “Viņam nepatīk iet agri gulēt.” “Viņam nepatīk brokastis.” “Viņai nepatīk rotaļlietas, bet viņai labi padodas planšetdators.” “Viņš negrib ģērbties.” “Viņa ir pārāk slinka, lai ēstu pati.”

To es visu laiku dzirdu no vecākiem. Kopš kura laika bērni diktē, kā mēs viņus audzinām? Ja mēs atstāsim to viņu ziņā, viņi tikai ēdīs makaronus ar sieru un kūkas, skatīsies televizoru, spēlēsies ar planšetdatoru un nekad neies gulēt.

Kā mēs palīdzam saviem bērniem, ja dodam viņiem to, ko viņi vēlas, nevis to, kas viņiem nāk par labu? Bez pareiza uztura un laba miega mūsu bērni uz skolu nāk aizkaitināti, nemierīgi un neuzmanīgi. Turklāt mēs sūtām viņiem nepareizu vēstījumu.

Viņiem tiek mācīts, ka viņi var darīt visu, ko vēlas, un nedarīt to, ko viņi nevēlas darīt. Viņiem nav jēdziena “jādara”.
Diemžēl, lai sasniegtu savus mērķus dzīvē, mums bieži vien ir jādara tas, kas ir jādara, nevis tas, ko mēs gribam darīt.

Ja bērns vēlas būt students, viņam ir jāmācās. Ja viņš vēlas kļūt par futbolistu, viņam katru dienu ir jāsporto. Mūsu bērni zina, ko viņi vēlas, bet viņiem ir grūti darīt to, kas ir nepieciešams, lai sasniegtu šo mērķi. Tas noved pie nesasniedzamiem mērķiem un liek bērniem būt neapmierinātiem.

Trenējiet viņu smadzenes!

Jūs varat trenēt sava bērna smadzenes un mainīt viņa dzīvi tā, lai viņš gūtu panākumus sociālajā, emocionālajā un akadēmiskajā jomā.

Lūk, kā:

  1. Nebaidieties noteikt robežas

Bērniem tās ir nepieciešamas, lai augtu laimīgi un veselīgi.

  • Sastādiet ēdienreižu, gulētiešanas laika un gadžetu laika grafiku.
  • Domājiet par to, kas ir labs bērniem, nevis par to, ko viņi vēlas vai nevēlas. Vēlāk viņi jums par to pateiksies.
  • Vecāku audzināšana ir smags darbs. Jums ir jābūt radošam, lai piespiestu viņus darīt to, kas viņiem ir labs, lai gan vairumā gadījumu tas būs pretēji tam, ko viņi vēlas.
  • Bērniem ir nepieciešamas brokastis un pilnvērtīgs ēdiens. Viņiem ir jāstaigā ārā un laikus jāiet gulēt, lai nākamajā dienā ierastos skolā gatavi mācīties.
  • Pārvērsiet to, ko viņiem nepatīk darīt, jautrās, emocionāli stimulējošās rotaļās.
  1. Ierobežojiet viņu piekļuvi sīkrīkiem un atjaunojiet emocionālu tuvību ar bērniem.
  • Dāviniet viņiem ziedus, smaidiet, glaudiet viņus, ielieciet zīmīti viņu mugursomā vai zem spilvena, pārsteidziet viņus, paņemot viņus no skolas pusdienās, dejojiet kopā, rāpojiet kopā, cīnieties ar spilveniem.
  • Rīkojiet ģimenes vakariņas, spēlējiet galda spēles, dodieties kopīgās pastaigās ar velosipēdiem un vakarā pastaigājieties ar lukturīti.
  1. iemāciet viņiem gaidīt!
  • Ir labi, ka ir garlaicīgi, tas ir pirmais solis ceļā uz radošumu.
  • Pakāpeniski palieliniet gaidīšanas laiku starp “es gribu” un “es saņemu”.
  • Centieties nelietot sīkrīkus automašīnā vai restorānos un iemāciet bērniem gaidīt, runājot vai spēlējoties.
  • Ierobežojiet nepārtrauktu uzkodu lietošanu.
  1. Iemāciet bērnam veikt monotonu darbu jau no agras bērnības, jo tas ir pamats turpmākai darbībai.
  • Salocīt drēbes, novietot rotaļlietas, pakārt drēbes, izpakot pārtikas produktus, noklāt gultu.
  • Esiet radoši. Padariet šos darbus jautrus, lai smadzenēm tie saistītos ar kaut ko pozitīvu.
  1. Iemāciet viņiem sociālās prasmes

Māciet dalīties, kā zaudēt un uzvarēt, kā uzslavēt citus, kā pateikt “paldies” un “lūdzu”.

No savas terapeita pieredzes varu teikt, ka bērni mainās brīdī, kad vecāki maina savu pieeju audzināšanai. Tagad jūs zināt, kāpēc mūsdienu bērni nespēj mācīties, nespēj gaidīt un ar grūtībām panes garlaicību. Palīdziet saviem bērniem gūt panākumus dzīvē, mācot un trenējot viņu smadzenes, pirms vēl nav par vēlu.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.