Piekrītu, tas ir dīvaini, ka tarakāni var izdzīvot kodolsprādzienā, bet iet bojā no kaitēkļu kontroles. Kāpēc tā?
Ja jums nav laika, tad īsā atbilde ir tieši jums: insekticīdi ir spēcīgas zāles, kas īpaši izstrādātas, lai ietekmētu kukaiņu nervu sistēmu ar tiešu iedarbību. Kodolbumbas nav tēmētas tieši pret tarakāniem, savukārt kukaiņi var paslēpties pazemē un vienkārši ilgi neiznāk ārā, līdz radiācija izkliedējas.
Tagad par garo atbildi!
Pirmkārt, ir vērts teikt, ka plaši izplatītā pārliecība, ka tarakāni izdzīvos kodolsprādzienā, ir stipri pārspīlēta.
Jebkurš neaizsargāts tarakāns nebūtu izturējis raķetes triecienu vai tuvojošos spēcīgu triecienvilni vai pat debesu augstuma līmeni. Patiesība ir tāda, ka kukaiņi mēdz būt izturīgāki pret radiāciju nekā mugurkaulnieki to mazākā izmēra un filtrējošā eksoskeleta dēļ. Turklāt daži kaitēkļi ir labi pazīstami ar savu spēju izdzīvot ar ierobežotu barību un pārsteidzoši ātri vairoties, ņemot vērā to izmēru.
Tādējādi daudzi pētnieki uzskata, ka prusaki, visticamāk, pārdzīvos mugurkaulniekus jebkurā pilsētā, kuru skārusi liela kodolavārija vai uzbrukums.
Insekticīdi ir īpaši radīti, lai iznīcinātu kukaiņus un ietekmētu to nervu sistēmu. Un pats galvenais, tie ilgstoši saglabā savas īpašības uz virsmas (atlikušais efekts).