Krievijas uzbrukums Ukrainai: agresors Jaungada vakarā izmanto bezpilota lidaparātus un raķetes

0
(0)

Jaungada vakarā agresors palaida bezpilota lidaparātus un veica raķešu triecienus Ukrainas teritorijā. ASV analītiķi norāda, ka uzbrukumu intensitāte Ukrainas teritorijā ir samazinājusies, kas var liecināt, ka agresoram ir raķešu trūkums. Tāpat tiek ziņots, ka Krievijas Federācijai varētu trūkt arī artilērijas lādiņu, kas apgrūtina tās spēju veikt operācijas pie Bahmutas un citās frontes daļās.

Kas ir zināms līdz plkst. 11:00.

► Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki naktī uz 1. janvāri notrieca 45 agresora bezpilota lidaparātus, ziņo Ukrainas gaisa spēki. Ienaidnieks izmantoja kamikadzes dronus Shahed-131/136. Trīspadsmit no tiem tika iznīcināti jau 2022. gadā, bet 32 – 2023. gadā.

► Jaungada naktī Kijevā tika atklāti 32 gaisa mērķi, un visi tie tika iznīcināti, paziņoja Kijevas pilsētas militārā administrācija. Nebija ziņu par cietušajiem vai ievainotajiem. Ūdens un apkures padeve darbojas normāli. No rīta pie Hidroparka stacijas tika atrasti objekti, kas atgādina raķetes atlūzas, un atbildīgie dienesti strādā notikuma vietā.

Saskaņā ar AFU ģenerālštāba rīta brīfinga ziņojumiem pēdējo 24 stundu laikā ienaidnieks veica 31 raķešu un 12 raķešu triecienus, kā arī izšāva vairāk nekā 70 raķešu palaišanas iekārtas. Tika bojāta civilā infrastruktūra Čerņigovas, Suminas, Kijevas, Hmeļņicka, Doņeckas, Zaporožjes, Mikolajevas un Hersonas apgabalos. Pretinieks izmantoja arī Irānā ražotus bezpilota lidaparātus, taču Ukrainas aizsardzības spēki visus tos iznīcināja. Pēdējo 24 stundu laikā agresora uzbrukumi tika atvairīti pie deviņām apdzīvotām vietām Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Krievijas Federācijas 31. decembrī veiktais raķešu trieciens pret Ukrainas kritisko infrastruktūru nebija tik intensīvs kā iepriekš, norāda ASV Kara izpētes institūts (ISW). Jo īpaši oficiālie Ukrainas avoti ziņoja par vairāk nekā 20 raķešu palaišanu. Analītiķi pagaidām nevar pateikt, vai mazāka apšaudes intensitāte liecina par raķešu trūkumu, vai arī Krievijas Federācija varētu turpināt jaunus triecienu viļņus. Tomēr ISW norāda, ka prokremliski noskaņotie blogeri turpināja aprakstīt pašu uzbrukumu apmērus tāpat kā iepriekšējo uzbrukumu laikā, neraugoties uz to, ka pašu uzbrukumu intensitāte ir samazinājusies.

► Jaungada naktī divreiz tika apšaudīts Nikopoles reģions, raksta Dņepropetrovskas reģionālās militārās administrācijas vadītājs Valentīns Rezņičenko. Svētku stundās ienaidnieks apzināti apšaudīja dzīvojamos rajonus no Grads un smagās artilērijas. Vismaz 20 šāviņi ielidoja Nikopoles pilsētā. Tika ievainota 48 gadus veca sieviete. Pilsētā tika bojātas līdz pat desmit daudzstāvu ēkas un vairākas privātmājas. Tika skarta slimnīca, banka, divas aptiekas, viesnīca, veikali un elektrolīnijas.

Arī Doņeckas apgabals Jaungada naktī tika apšaudīts, paziņoja vietējās reģionālās militārās administrācijas vadītājs Pavlo Kiriļenko. Viņš ziņoja par Ugledaras, Kurahovas, Avdejevkas, Toreckas un Aleksejevas-Druškovkas apšaudi. Minētajās apmetnēs civiliedzīvotāji nav cietuši vai ievainoti.

► Agresors uzbruka Nikolajevai ar raķetēm Iskander, raksta Nikolajevas reģiona militārās administrācijas vadītājs Vitālijs Kims.

► Agresors apšaudīja ar mīnmetējiem un artilēriju Harkovas apgabalu, rakstīja Harkovas apgabala militārās pārvaldes vadītājs Oļehs Sinehubovs. Pēc viņa teiktā, apšaude skāra Kupjansku, Volčansku un citas reģiona apdzīvotās vietas. Reidu rezultātā Kupjanskā tika bojātas saimniecības ēkas un izcēlās plaši ugunsgrēki. Reģiona administrācija ziņo, ka cietušo nav.

► Pēc Hersonas apgabala militārās pārvaldes vadītāja Jaroslava Januševiča teiktā, pēdējās 24 stundās okupanti apšaudīja Hersonas apgabalu vairāk nekā 40 reizes. Apdzīvotās teritorijas tika apšaudītas no artilērijas, mīnmetējiem un vairākiem raķešu palaišanas mīnmetējiem. Jo īpaši pret Hersonu tika veikti 18 triecieni. Apšaudes skāra infrastruktūru, kā arī dzīvojamās ēkas. Tika ievainoti trīs cilvēki, no kuriem divi bija bērni: 13 gadus vecs zēns ir smagā stāvoklī, bet 12 gadus veca meitene – vidēji smagā stāvoklī.

► Krievijas karaspēkam, iespējams, trūkst artilērijas munīcijas, kas apgrūtina operāciju uzturēšanu atsevišķos Ukrainas frontes sektoros, atzina ASV Kara pētījumu institūts. Analītiķi norāda, ka munīcijas trūkuma dēļ Krievijas spēki, visticamāk, nespēs uzturēt augstu operatīvo tempu gan Bahmutas apgabalā, kur notiek visintensīvākās kaujas, gan citās Ukrainas daļās.

Pēdējās 24 stundās Krievijas karaspēks zaudējis 760 cilvēkus, paziņoja Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs. Tā lēš, ka kopš kara sākuma Krievija ir zaudējusi 106720 personālu, 3031 tanku, 6084 bruņumašīnas, 2021 artilērijas sistēmu, 283 lidmašīnas, 269 helikopterus un citu aprīkojumu.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »