Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 22 Sekunde(-s)

7. martā valdība nolēma ziedot pirmās astoņas automašīnas, kas konfiscētas no iereibušiem autovadītājiem, Ukrainas Aizsardzības ministrijas militārajām vienībām. Tas piesaistīja pasaules plašsaziņas līdzekļu uzmanību, jo īpaši BBC, The New York Times un citu mediju uzmanību.

Par šo lēmumu ziņoja The New York Times, BBC, Euronews un Reuters.

Twitter Convoy vadītājs Reinis Pozniaks komentēja: “Tas ir briesmīgi, pie kā var novest alkohols. Šodien viņš vēl 15 minūtes pa telefonu sniedza intervijas laikrakstiem The New York Times un Le Monde Francijā.”

 

 

 

Atgādinām, ka otrdien valdība nolēma ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijas militārajām vienībām, Vinicas reģionālajai klīniskajai slimnīcai un Kupjanskas domes teritoriālajai medicīnas vienībai astoņas automašīnas, kas Latvijā konfiscētas no iereibušiem autovadītājiem.

 

Pirmās astoņas automašīnas, kas konfiscētas iereibušiem autovadītājiem, dodas no Latvijas uz Ukrainu

Kā teica finanšu ministrs Arvils Ašeradens, no idejas līdz tās īstenošanai pagāja nedaudz vairāk kā mēnesis. Procesā aktīvi iesaistījās Valsts ieņēmumu dienests, valdība, Saeimas Aizsardzības, Iekšlietu un Pretkorupcijas komisija, un deputāti vienbalsīgi atbalstīja grozījumus likumā par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Saskaņā ar likumu konfiscētos transportlīdzekļus var ziedot Ukrainas valdībai, lai novērstu ar karu saistītās ārkārtas situācijas sekas un atbalstītu Ukrainas sabiedrību. Tas ir vēl viens veids, kā Latvija palīdzēs Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Kā norāda Reinis Pozniaks, biedrības Agendum pārstāvis un Twitter Convoy dibinātājs, šis ir nozīmīgs atbalsts Ukrainai, jo katrs auto uz frontes līnijas ir izglābta dzīvība. Transportlīdzekļu nodošana, ko otrdien apstiprināja valdība, ir ļoti laba ziņa piecām militārajām vienībām un trim medicīnas iestādēm.

Biedrība Agendum nodrošinās, lai transportlīdzekļi tiktu nogādāti Ukrainā un nodoti valsts iestādēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Vai mēs gaidām pavasari? Meteorologi ir izdevuši prognozi nākamajai nedēļai Previous post Vai mēs gaidām pavasari? Meteorologi ir izdevuši prognozi nākamajai nedēļai
Attīstība nevar notikt tikai galvaspilsētā – Eiropas komisārs par Latviju Next post Attīstība nevar notikt tikai galvaspilsētā – Eiropas komisārs par Latviju