Home » Nav vairs daudz palicis: Latvijas iedzīvotājus nobiedēja jauns Covid paveids

Nav vairs daudz palicis: Latvijas iedzīvotājus nobiedēja jauns Covid paveids

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Visticamāk, vasaras otrajā pusē vai rudenī redzēsim jaunu Covid-19 vīrusa celmu, sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Riska analīzes un profilakses departamenta direktors epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Šobrīd saslimstība ar Covid-19 un gripu samazinās, slimnīcas kļūst mazāk hospitalizētas, un Covid-19 vīrusa koncentrācija notekūdeņos samazinās. Pasaules Veselības organizācija (PVO) maija sākumā paziņoja , ka globālā koronavīrusa pandēmija vairs netiek uzskatīta par starptautisku ārkārtas situāciju veselības jomā.

Perevoščikovs atzīmēja, ka ir beidzies arī pēdējais saslimstības pieaugums ar vīrusu, kas tika novērots martā un aprīlī. Viņš gan aicina paturēt prātā, ka pēdējo divu gadu laikā uzliesmojumi bijuši ar divu līdz trīs mēnešu regularitāti, un to izraisījušas vīrusa izmaiņas.

“Esošajā celmā vīruss nepaliks mūžīgi, mutācijas turpināsies. Visticamāk, kaut ko jaunu redzēsim vasaras otrajā pusē vai varbūt rudenī. Ja tas ir kaut kas līdzīgs omikronam, tad grūtāk nebūs , bet pacientu skaits pieaugs,” sacīja Perevoščikovs.

Viņaprāt, viss būs atkarīgs no tā, cik cilvēku būs saglabājuši iegūto imunitāti, kā arī no tā, cik daudzi būs vakcinējušies. Līdz ar to, pēc Perevoščikova teiktā, jebkurā gadījumā ir jāgatavojas rudens vakcinācijas kampaņai pret Covid-19 un gripu, jo “neapšaubāmi notiks sezonāli faktori un paaugstināts inficēšanās risks ir riska grupām piederošiem cilvēkiem”.

Šobrīd valstī kā ierasts cirkulē arī citi vīrusi. Pēc Perevoščikova teiktā, ik pa laikam notiek zarnu infekcijas slimību uzliesmojumi, šogad konstatēti trīs difterijas gadījumi.

Savukārt sezonālo slimību vasarā būs vairāk, bet elpceļu mazāk.

Viņš atgādināja, ka vasarā, kā katru gadu, ērces aktivizējas, tāpēc, apmeklējot mežu, ir svarīgi būt uzmanīgiem un neaizmirst par vakcināciju pret ērču encefalītu.

Arī vasarā, paaugstinoties gaisa temperatūrai, ēdiens ārpus ledusskapja ātrāk bojājas un tajās ātrāk savairojas baktērijas.

Perevoščikovs arī iesaka peldēties vietās, kur tiek uzraudzīts ūdens, jo mazās nekontrolējamās ūdenstilpēs pastāv lielāks risks, ka baktērijas varētu iekļūt organismā.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.