Šovakar, naktī uz svētdienu, 26. martu, Latvijā pāriet uz vasaras laiku – pulksteņa rādītāji tiek pārslēgti vienu stundu uz priekšu. Vasaras laiks būs spēkā līdz 30. oktobrim.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem vasaras laiks Latvijā tiek mainīts šādi: marta pēdējā svētdienā plkst. 03:00 pulksteņa rādītāji tiek pārcelti par vienu stundu uz priekšu, bet oktobra pēdējā svētdienā plkst. 04:00 pulksteņa rādītāji tiek pārcelti par vienu stundu atpakaļ.
Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā, un pašreizējais vasaras laiks ir spēkā kopš 1997. gada.
Diskusijas par jauno pāreju uz vasaras laiku divreiz gadā ES turpināsies, un pagaidām joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas paredz, ka Latvija un citas valstis turpinās pāriet uz vasaras laiku.
Kā notiek pāreja uz vasaras laiku
Viedtālruņi, viedpulksteņi un citas modernās ierīces automātiski pārslēdzas uz jauno laiku. Taču daži vecie “spiedpogu” telefoni un mehāniskie pulksteņi ir jāpārslēdz manuāli.
Kāpēc pāriet uz vasaras laiku – plusi un mīnusi
Elektrības taupīšana mājās un uzņēmumos;
garāks dienas gaišais laiks;
emisiju samazināšana un ieguvumi videi.
Ietekme uz veselību
Zinātnieki un ārsti uzskata, ka vasaras laiks viennozīmīgi kaitē mūsu veselībai. Valstīs, kurās ir ieviests vasaras laiks, ir novērota šāda negatīva ietekme uz veselību.
paaugstināts sirdslēkmju risks;
palielinās galvassāpes;
hroniskas slimības, īpaši sirds un asinsvadu slimības;
vairāk ceļu satiksmes negadījumu;
bioloģisko ritmu traucējumi;
pasliktinās miega kvalitāte.
Lai vieglāk pārciestu procedūru, dažas dienas pirms 26. marta mēģiniet iet gulēt agrāk nekā parasti. Pirms gulētiešanas izvēdiniet istabu un no rīta paēdiet sātīgas brokastis, lai ātrāk uzmundrinātu organismu.