Ūdens līmenis upēs pārsvarā pazeminās

author
1 minute, 14 seconds Read

Līdz ar aukstāku laiku ūdens līmenis Latvijas upēs pazeminās, vietām tas svārstās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nedēļas sākumā Dienvidkurzemes upē Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis cēlās par pusotru metru, pēdējās dienās tas krities par aptuveni metru. Līdzīgas, bet mazāk krasas ūdens līmeņa svārstības novērotas arī citās Kurzemes upēs un vietām valsts centrālajā daļā.

Upēs valsts austrumu daļā ūdens līmenis šonedēļ bijis stabils. Daugavā, kā arī daļā Aiviekstes un Gaujas turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās.

Daugavā pie Jēkabpils kopš janvāra vidus turpinājusies ūdens līmeņa pazemināšanās, kopumā ūdens atkāpies par pieciem metriem. Tuvākajās dienās saistībā ar ledus veidošanos un vižņu iešanu iespējams ūdens līmeņa kāpums.

Arī citās upēs – pārsvarā Latvijas austrumu pusē, – aizsalstot lēnākajiem posmiem un ejot vižņiem, iespējamas straujākas ūdens līmeņa svārstības.

Vaidavā pie Apes – lejpus novērojumu stacijas – hidrologi konstatējuši koku sastrēgumu.

Nākamnedēļ gaidāms pārsvarā sauss laiks, gaisa temperatūra bieži svārstīsies ap nulli un pakāpsies virs tās, austrumu novados lielākoties gaidāms sals, liecina sinoptiķu prognozes.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: