Vācija oficiāli paziņo par 35 iznīcinātāju F-35 Lightning II iegādi 8,85 miljardu ASV dolāru vērtībā

author
1 minute, 37 seconds Read

Pēc mēnešiem ilgām runām Vācija ir oficiāli paziņojusi par Lockheed Martin piektās paaudzes ASV iznīcinātāju F-35 Lightning II iegādi. Tie aizstās Tornado sprauslas.

Kas ir zināms
Decembra sākumā Olafs Šolcs apstiprināja, ka Vācija plāno iegādāties šīs lidmašīnas. Turklāt kanclere sacīja, ka tie varētu pārvadāt amerikāņu kodolieročus. Toreiz tika minēta summa 10 miljardu eiro (10,66 miljardu ASV dolāru) apmērā.

14. decembrī kļuva zināms, ka Vācija 35 piektās paaudzes iznīcinātāju F-35 Lightning II iegādei iztērēs tikai 8,3 miljardus eiro (8,85 miljardus ASV dolāru). Paziņojums tika publicēts Federālās aizsardzības ministrijas tīmekļa vietnē.

Kā bija paredzēts, lidmašīnu iegāde tiks finansēta no 100 miljardu eiro (106,6 miljardu ASV dolāru) speciālā fonda, kas izveidots aizsardzības spēju stiprināšanai. Bundestāga Budžeta komiteja ir apstiprinājusi šo darījumu.

Līgumā ir iekļauta ne tikai 35 “stealth” iznīcinātāju, bet arī dzinēju, aprīkojuma, rezerves daļu, ieroču un personāla apmācības piegāde. ASV un Vācijas potenciālo darījumu 2022. gada vasaras vidū apstiprināja Aizsardzības drošības sadarbības aģentūra (DSCA). ASV ir sertificējusi 37 Pratt & Whitney F-135 dzinēju, AGM-158B gaiss-gaiss raķešu un AIM-120 AMRAAM raķešu gaiss-gaiss pārdošanu.

Ne visi Vācijā ir apmierināti ar F-35 iegādi. Piemēram, Vācijas Federālā Vācijas Aviācijas un kosmosa rūpniecības asociācija novembrī kritizēja iestāžu lēmumu. Militāri rūpnieciskais komplekss uzskata, ka šis darījums atstās Vācijas rūpniecību malā, jo visi atbalsta un apkopes darbi notiks ASV bez Vācijas uzņēmumu līdzdalības.

Avots: Bundestāgs

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: