Kratos palīdzēs Boom radīt Symphony dzinēju virsskaņas pasažieru lidmašīnai Overture, kas lidos no Ņujorkas uz Londonu četru stundu laikā.

author
1 minute, 21 seconds Read

Uzņēmums Boom ir atradis partneri, kas tam palīdzēs izstrādāt virsskaņas pasažieru lidmašīnas Overture dzinēju.

Kas ir zināms
Septembrī Rolls-Royce paziņoja, ka atsakās no virsskaņas reaktīvās lidmašīnas Overture projekta, atsaucoties uz finansiālām grūtībām. Dažas dienas vēlāk Pratt & Whitney, Safran Aircraft Engines, GE Aviation un Honeywell paziņoja, ka nav ieinteresēti izstrādāt dzinēju. Taču Boom Supersonics izdevās atrast partneri. Precīzāk, tas ir Kratos Defense & Security Solutions, Florida Turbine Technologies (FTT) nodaļa.

FTT ir pieredze virsskaņas lidmašīnu dzinēju ražošanā. Šo pieredzi FTT inženieri ieguva, izstrādājot dzinējus piektās paaudzes iznīcinātājiem F-22 Raptor un F-35 Lightning II.

Boom Supersonics apgalvo, ka Overture varēs lidot no Tokijas uz Sanfrancisko sešās stundās un no Ņujorkas uz Londonu – četrās stundās. Dzinējs saucas Symphony. Tas ļaus virsskaņas reaktīvajam lidaparātam sasniegt 1,7 Maha (2100 km/h) ātrumu, kas ir divreiz lielāks par tālo reisu lidmašīnu ātrumu.

Boom plāno sākt pirmā Overture montāžu 2024. gadā, bet izmēģinājuma lidojumus plānots sākt 2027. gadā. Sertifikācija paredzēta 2029. gadā. Neskatoties uz to, ka līdz komerciālajai versijai vēl tāls ceļš ejams, Boom jau ir ieguvis vairākus līgumus 26 miljardu eiro vērtībā, tostarp 20 lidmašīnas American Airlines un 15 lidmašīnas United Airlines. Un abos gadījumos ir iespēja – attiecīgi 40 un 35 eksemplāri.

Avots: Engadget

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: