Vai darbnespējas lapu slima bērna kopšanai var izmantot vienā no darba vietām, ja otrā ir BKA

0
(0)

JAUTĀ:

Sandra

Persona strādā divās darba vietās. Vienā darba vietā izmanto BKA līdz norādītā termiņa beigām, bet otrā darba vietā ir pārtraukts BKA un tiek veikti darba pienākumi. Vai šādā situācijā personai ir tiesības uz darbnespējas lapu un slimības pabalstu, ja saslimst bērns?

ATBILD:

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra

Marika Zelčāne, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Slimības pabalstu piešķir un izmaksā, ja persona nevar strādāt un zaudē ienākumus slimības dēļ. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja pie viena darba devēja persona joprojām atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, bet pie otra darba devēja, pārtraucot bērna kopšanas atvaļinājumu, ir atsākusi darbu un darbnespējas dēļ zaudēs darba ienākumus, un ārsts būs izsniedzis darbnespējas lapu B sakarā ar slima bērna kopšanu mājās vai stacionārā, būs tiesības saņemt slimības pabalstu.

Zināšanai

Slima bērna kopšanai slimības pabalstu piešķir par darbnespējas laiku no 1. līdz 14. dienai un no 15. līdz 21. dienai, ja bērns darbnespējas periodā ir kopts arī slimnīcā.

Lai iegūtu detalizētāku informāciju konkrētajā situācijā, aicinām sazināties ar VSAA, rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »