Vai esat kādreiz aizdomājušies, vai suņi sapņo? Un ko atklāj suņa deguns? Lūk, 5 aizraujoši fakti par mūsu pūkainajiem draugiem!
“Suņa smadzeņu ožas centrs ir 40 reizes lielāks nekā jūsu smadzenēs.
Kas atrodas suņa degunā? Viņu degunā ir līdz pat 300 miljoniem ožas receptoru. Un suņa smadzeņu daļa, kas paredzēta smaržu analīzei, ir aptuveni 40 reižu lielāka nekā mūsu smadzeņu daļa. Piemēram, cilvēka degunā ir 5 miljoni receptoru, bet taksis var lepoties ar 125 miljoniem receptoru, tāpēc ar aizvērtām acīm viņš var ne tikai atrast savu mīļāko bumbu bērnistabā starp gružiem, bet pat izņirgāt gultas kukaini.
Ausu garumam ir nozīme
Pētījumi liecina, ka ausu garums ietekmē dzirdes jutību. Sacensībās par garākajām ausīm uzvarēja ASV dzīvojošais asinskrējējs vārdā Tīģeris. Pateicoties viņa 35 centimetrus garajām ausīm, viņš iekļuva Ginesa rekordu grāmatā. Ausis palīdz sunim ne tikai dzirdēt, bet arī uzņemt vairāk gaisa, virzot to uz degunu. Ideāli piemērots medību sunim.
Vai tā ir perfekta gaume?
Šajā jautājumā suņi ir uzpumpēti. Viņiem ir tikai viena sestā daļa no cilvēka garšas kārpiņām. Tāpēc viņi nav tik izvēlīgi ēšanas ziņā un neiebilst apēst nedēļas garumā no atkritumu tvertnes iznestu gulašu ar puvuma piegaršu.
Nav divu vienādu suņu degunu
Suņa deguns ir cilvēka pirkstu nospieduma ekvivalents, katram ir unikāls raksts.
Par ko sapņo suns?
Jūs, iespējams, esat pamanījuši, ka jūsu suns miegā ņaud un šūpojas ar ķepām, mēģinot kādu aizdzīt. Ir zināms, ka suņiem ir līdzīgi miega modeļi un smadzeņu darbība kā cilvēkiem. Un mazo šķirņu suņi mēdz sapņot vairāk nekā lielo šķirņu suņi. Bet par ko viņi sapņo? Par to, kas šobrīd ir vissvarīgākais. Suns, kurš tikko aizmidzis pēc pastaigas mežā, sapņo par skriešanu pa takām, bet suns, kurš visu dienu guļ virtuvē, visticamāk, sapņo par gardām vakariņām.