Home » Vissmagākais ugunsgrēks Rīgas jaunāko laiku vēsturē: divi cilvēki nonākuši tiesas priekšā

Vissmagākais ugunsgrēks Rīgas jaunāko laiku vēsturē: divi cilvēki nonākuši tiesas priekšā

no EDGARS AUZIŅŠ
0 Komentāri Ziedot

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir nosūtījusi tiesai krimināllietu par ugunsgrēku Merķeļa ielā 8, kurā gāja bojā deviņi cilvēki. Apsūdzētie ir nelegāla hosteļa pašā Rīgas centrā organizatori.

Kā jau iepriekš ziņots, viens no apsūdzētajiem šajā lietā ir uzņēmējs Ernests Rieksts.

Apsūdzība: nelikumīgs hostelis

Saskaņā ar apsūdzības apgalvojumu viens no partneriem pēc otra ierosinājuma iegādājās divus blakus esošus dzīvokļus, kurus vēlāk uzdāvināja savam nākamajam līdzapsūdzētajam. Savukārt pēdējais noorganizēja hosteli: viņš pārbūvēja dzīvokļus tādā veidā, kas nebija saskaņots ar Stryupráva, apvienojot tos vienā telpā ar 34 atsevišķām istabām, lai vienlaicīgi varētu izmitināt no 34 līdz 68 cilvēkiem.

Hostelis tika reklamēts ceļojumu platformās un tiešsaistes sludinājumos. Viņi darbojās “bez birokrātijas” – oficiāli nereģistrējās un nemaksāja nodokļus. Un uz diezgan ilgu laiku – no 2019. gada oktobra līdz 2021. gada 28. aprīlim.

2021. gada 28. aprīļa rītā vienā no hosteļa istabām izcēlās ugunsgrēks, kura rezultātā apdegumu un saindēšanās ar oglekļa monoksīdu dēļ gāja bojā astoņi cilvēki, bet vēl viens cietušais no gūtajām traumām nomira medicīnas iestādē.

Vēl viens negadījuma rezultāts: tika iznīcinātas hosteļa iemītnieku personīgās mantas vairāku tūkstošu eiro vērtībā. Tika sagrauts arī ēkas jumts, kas nozīmē, ka ēkas īpašniekiem nodarīti zaudējumi vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Pēc ugunsgrēka Valsts policija ziņoja, ka hostelī viss bija iekārtots ļoti šaurā un diezgan bīstamā veidā: nelielās telpās bija divas virtuves zonas ar mikroviļņu krāsni, elektrisko plīti, diviem ledusskapjiem, elektriskajām tējkannām un veļas mazgāšanas mašīnu. Tāpēc avārijas situācija varēja rasties jebkurā brīdī.

Kādi ir sodi par to

Ir noteikts, ka maksimālais sods saskaņā ar Krimināllikumu
par uzņēmējdarbību bez reģistrācijas, ja tā radījusi būtisku kaitējumu, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpumu, ko izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, un kura rezultātā gājuši bojā divi vai vairāk cilvēki, – brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem.

Lieta ir nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesā.

“Tas ir īrēts dzīvoklis!”

Pats Rieksts neilgi pirms aizturēšanas internetā izplatītā audioziņojumā apgalvoja, ka nodegusī naktsmītne Merķeļa ielā nemaz nav hostelis, bet gan parasts īrēts dzīvoklis. Viņš arī apgalvoja, ka ugunsdrošība tur bijusi “visaugstākā līmenī” un “visur bija uzstādīti dūmu detektori”.

Attiecībā uz ugunsgrēku viņš neizslēdza, ka tas izcēlies tīšas dedzināšanas dēļ. Rieksts arī uzsvēra, ka pusotru gadu nav bijis telpās Merķeļa ielā un “hosteli vadīja pavisam citi cilvēki”.

Šajā sakarā ir vērts pieminēt svarīgu faktu: saskaņā ar firmas.lv informāciju Riekstam savulaik piederējuši vairāki uzņēmumi, kas izmeklēšanas laikā jau bija likvidēti. Arī publisko reģistru dati neatklāja viņa saistību ar piederošajiem uzņēmumiem vai viņa darbību uzņēmumu valdēs.

Un, lai gan iepriekš presē tika minēts, ka Rieksts ir naktsmītņu īpašnieks, pārvaldnieks un “lielākais īpašnieks Baltijā”, tā bija, tā teikt, neoficiāla informācija. Tātad viena no iespējamām aizstāvības versijām ir saprotama.

 

Jums var arī patikt

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.