Dažreiz atvaļinājums pārvēršas par murgu
Dodoties uz pludmali, pēdējais, par ko vēlamies domāt, ir briesmas, taču tās mūs patiešām gaida. WomanHit ir apkopojis nepatīkamāko slimību un infekciju topu, ko var saķert, gozējoties siltajās smiltīs pie ūdens.
Cerkarioze
Ja plānojat iekarot pilsētas pludmales, esiet uzmanīgi – parazīti var jūs gaidīt. Ūdensputni, kas mīl piekrastes līnijas, kur ir ūdens, un labi atpūtnieki, kas vienmēr barojas, izplata parazītu kāpurus, kas viegli iesakņojas cilvēkos. Vienkārši jāiet ūdenī vietā, kur peldēties nav ieteicams, un iespējamība, ka kāpuri nokļūs uz ādas, palielinās par 95%. Tāpat nesteidzieties sazināties ar jaukajām pīlēm, kas staigā pa pludmali – putnu spalvās un ārpus ūdens ērti mīt visādas ērces un tie paši parazīti.
Zarnu infekcijas
Viena no populārākajām visu atpūtnieku problēmām ir tā, ka kuņģa-zarnu trakta problēmas var iegūt, neizejot no viesnīcas, taču, neskatoties uz to, visbiežāk infekcija tūristus sagaida pludmalē un ūdenī. Jūs varat uzņemt burtiski jebko, vairumā gadījumu mēs runājam par rotavīrusiem, Staphylococcus aureus un salmonellu. Cilvēki pludmalē izmanto publiskās tualetes, aizmirst vai nevēlas mazgāt rokas un tādējādi izplata infekciju. Parasti zarnu infekciju inkubācijas periods ir no 14 stundām līdz nedēļai. Jūs pat varat atnest infekciju mājās un cīnīties ar to pēc brīvdienām – nav pietiekami patīkami.
Mikoze
Nejauka infekcija, kas var sabojāt visu jūsu atvaļinājumu. Vairumā gadījumu sēne pie mums pielīp pārpildītās vietās, pludmales šādā situācijā ir tikai ideāla vieta infekcijas “ziedēšanai”. Nav nemaz tik grūti noteikt, ka esat savācis sēnīti: āda uz kājām sāk lobīties un šausmīgi niezēt. Izvērstos gadījumos iespējama pietūkums, dziļas plaisas papēžos un kāju pirkstos, kā arī var parādīties erozija. Diskomforta smagums, mūsuprāt, nav jāpaskaidro.