Asociācija: kara dēļ šogad joprojām ir maz ārvalstu tūristu

author
1 minute, 20 seconds Read

Kara Ukrainā un Latvijas tuvuma Krievijas dēļ Latvijā šogad joprojām ir ļoti maz ārvalstu tūristu. Brauc lietuvieši un igauņi, kuri arī labi izprot situāciju, ir poļi, daži somi un vācieši, bet tas ir viss, TV3 raidījumā sacīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas prezidente Asnate Ziemele.

Pēc viņas domām, tas ir saistīts ar Latvijas teritoriālo tuvumu karam un to, ka Latvijai ir gara robeža ar Krieviju.

Tajā pašā laikā apmeklētāji no tālām ārzemēm šogad kopumā nebrauc uz Eiropu, teica Ziemele. Saskaņā ar viņas prognozēm vasarā var novērot pozitīvas pārmaiņas – cilvēki dosies tur, kur notiek karš, vai varbūt tas jau būs beidzies.

Jau iepriekš tika ziņots, ka šā gada pirmajos deviņos mēnešos viesnīcās un citos tūrisma galamērķos nakšņošanai pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar 2021. gadu, palielinājies par 62,3% – līdz 3,052 miljoniem nakšu.

No tiem 1 636 naktis pavadīja ārvalstu tūristi (par 2,5 naktīm vairāk nekā gadu iepriekš) 1 416 miljonus nakšu pavadīja Latvijas iedzīvotāji (par 14,7 % vairāk nekā gadu iepriekš).

Ārvalstu apmeklētāju skaits kopš 2021. gada ir pieaudzis 2,7 reizes – līdz 883 500, savukārt vietējo apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 16,1% – līdz 826 400.

Tajā pašā laikā, salīdzinot ar 2019. gada sezonu, gada pirmajos 9 mēnešos apkalpoto tūristu skaits samazinājās par 24,8 % un viesnīcās pavadīto nakšu skaits – par 30,2 %.

 

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: