Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Eiropas Centrālā banka (ECB) ir anulējusi Latvijas Bankas tieši kontrolētās Baltic International Bank licenci, informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

Lēmums tika pieņemts piektdien, 10. martā, bet stājās spēkā sestdien, 11. martā.

ECB lēmums tika pieņemts pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK), kas kopš šā gada ir apvienota ar Latvijas Banku, ierosinājuma.

Ņemot vērā ECB lēmumu, Latvijas Banka sagatavos un iesniegs tiesā pieteikumu par Baltic International Bank likvidācijas procesa uzsākšanu un likvidatora iecelšanu.

Latvijas Banka vērš uzmanību, ka kopš 1. janvāra FKTK ir iekļauta Latvijas Bankas sastāvā un saskaņā ar Latvijas Bankas likuma pārejas noteikumiem Latvijas Banka ir tiesību un saistību pārņēmēja.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 12. decembrī FKTK nolēma pārtraukt finanšu pakalpojumu sniegšanu Baltic International Bank. FKTK atzina Baltic International Bank SE par finanšu iestādi, kas ir vai būs nonākusi finansiālās grūtībās (bankrotē vai, visticamāk, bankrotēs), un nolēma nepiemērot tās darbības regulēšanas pasākumus, t.i., neīstenot bankas darbības stabilizācijas pasākumus.

FKTK lēmums atzīt Baltic International Bank SE par finanšu iestādi, kas ir vai būs nonākusi finansiālās grūtībās, ir pamatots ar bankas ilgtermiņa nespēju īstenot dzīvotspējīgu uzņēmējdarbības stratēģiju. Esošā stratēģija neatbilst bankas iespējām un nav īstenojama, tāpēc banka ilgstoši nav spējusi nodrošināt rentablu uzņēmējdarbības modeli. Bankai ir arī nopietni trūkumi iekšējās pārvaldības jomā, tostarp naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas un izplatīšanas jomā.

Tajā pašā laikā Baltic International Bank akcionāri paziņoja, ka nepiekrīt FKTK lēmumam.

Bankas pārstāvji uzsvēra, ka Baltic International Bank ir labā finansiālā stāvoklī un spēj norēķināties ar visiem klientiem, neizmantojot valsts līdzekļus.

“Lai turpinātu darboties kā kredītiestāde un nodrošinātu darba vietas vairāk nekā 200 Latvijā dzīvojošiem darbiniekiem, Baltic International Bank SE akcionāri ir gatavi kopā ar uzraugošajām institūcijām meklēt risinājumu, kas neparedz licences anulēšanu, bet ir vērsts uz turpmāku kapitāla stiprināšanu un bankas darbības turpināšanu,” norādīja bankā, piebilstot, ka tās vadība jau ilgstoši cieši sadarbojas ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), savukārt uzraugošās institūcijas rūpīgi seko līdzi.

2022. gada septembra beigās Baltic International Bank kapitāls un rezerves bija 33,519 miljoni eiro, kas ir par 8,3% mazāk nekā 2021. gada beigās.

Baltic International Bank 2021. gadā darbojās ar 5.091 milj. eiro auditētajiem zaudējumiem, kas ir 4.3 reizes vairāk nekā 2020. gadā. Bankas aktīvi 2021. gada 31. decembrī sasniedza 210.771 milj. eiro, kas ir par 3.1% jeb 6.675 milj. eiro mazāk nekā 2020. gada beigās.

Lielākie bankas akcionāri 2022. gada septembra beigās bija Valeri Belokon (38,13%) un Vilorii Belokon (21,3%). Aktīvu izteiksmē Baltic International Bank 2021. gada beigās bija 10. lielākā banka Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Kāda izskatīsies Rīga pēc Rail Baltica pabeigšanas? Previous post Kāda izskatīsies Rīga pēc Rail Baltica pabeigšanas?
Iekšēja informācija: OnePlus Nord CE 3 Lite 5G ar IPS displeju un Snapdragon procesoru debitēs 4. aprīlī Next post Iekšēja informācija: OnePlus Nord CE 3 Lite 5G ar IPS displeju un Snapdragon procesoru debitēs 4. aprīlī