Bieži vien sarežģītas un bīstamas slimības ilgu laiku ir hroniskā formā un neliek sevi manīt. Kad parādās simptomi, slimību var atstāt novārtā un nepakļaut ārstēšanai. Bet, ja jūs sekojat sava ķermeņa darbam, jūs viegli pamanīsit satraucošus signālus, kas vēl ilgi pirms saasināšanās pateiks, ka ar veselību ne viss ir kārtībā.
15 mūsu ķermeņa trauksmes signāli par slimībām
1. Piepampuši plakstiņi
Tādējādi ķermenis var “ziņot” par nieru problēmām, īpaši, ja to pavada vispārējs vājums un auksta, bāla āda.
2. Sāpīga acu jutība pret spilgtu gaismu
Tā var būt “atmaksa” par pārmērīgu alkohola un tabakas lietošanu. Ir pienācis laiks apstāties! Dažreiz tas ir “siena drudža” simptoms (pollinoze – alerģija pret ziedošiem augiem), biežāk – A vitamīna trūkuma pazīme. Šajā gadījumā jums ir nepieciešams ēst vairāk siera, burkānu un tomātu.
3. Acu baltumu krāsas maiņa, tumši loki zem acīm
Ja jums ir apsārtuši acu baltumi, izmēriet spiedienu, tas var palielināties.
Dzeltenums pastāstīs par augsto bilirubīna saturu aknās, kā arī par tā fermentatīvo funkciju pārkāpumu.
Tumši loki zem acīm var liecināt par miega trūkumu un vispārēju ķermeņa izsīkumu. Ārsti arī iesaka pārbaudīt sirdi, jo dažreiz šāda aptumšošana ir sirds patoloģijas simptoms.
Ja, par laimi, ārsts ir izslēdzis slimības iespējamību, tad izmantojiet dažādas efektīvas metodes, lai cīnītos ar zilumiem un maisiņiem zem acīm. Starp šādiem līdzekļiem ir ziede hemoroīdiem. Negaidīti, vai ne? Taču kosmetologi neiesaka to lietot bieži: ziede, protams, stipri sašaurina asinsvadus, taču tas nenāk par labu maigajai ādai ap acīm.
Viņi saka, ka masāža joprojām var palīdzēt – katru rītu 5 minūtes jums ir nepieciešams lēnām veikt apļveida kustības ap acīm ar zeltnešiem, nedaudz piespiežot.
4. Sasprēgājušas lūpas
Ja mutes kaktiņos un uz lūpām parādās plaisas, jūtat muskuļu vājumu, sāk izkrist mati un rodas problēmas ar koncentrēšanos – tā skaidri liecina par B2 vitamīna (riboflavīna) trūkumu organismā.
Olas, piena produkti, rieksti, tomāti, persiki, bumbieri, sojas pupas un ziedkāposti palīdzēs atjaunot līdzsvaru.
5. Balts pārklājums uz mēles
Baltā plāksne ir biežs “pavadonis” cilvēkiem, kuri ir saaukstējušies vai badā. Un, ja tajā pašā laikā parādās mēles malu apsārtums, tad ir liela gastrīta iespējamība.
Gaiši pelēks pārklājums uz mēles var būt kuņģa-zarnu trakta disfunkcijas cēlonis. Un, ja šo simptomu papildina lūpu pietūkums un sausa āda, tad visticamāk organismā trūkst dzelzs.
Padoms: dzeriet mazāk stipru tēju un kafiju, jo tie traucē šī vērtīgā elementa uzsūkšanos. Un iekļaujiet savā uzturā pētersīļus, porcini sēnes, zivis, aknas un citus ābolus un citrusaugļus.
6. Sausa mute
Parasti tā ir reakcija uz stresu un trauksmi. Ja sausums ilgst ilgu laiku un jūs kļūstat aizkaitināms, jūsu ķermenim ir nepieciešams vitamīns B3 (nikotīnskābe). Jūs to atradīsit mājputnu gaļā, riekstos, liellopu gaļā un kviešu dīgļos.
Jāpatur prātā arī tas, ka sausa mute dažkārt rodas ar siekalu dziedzeru iekaisumu vai diabēta sākuma stadiju.
7. Slikta elpa
Ja šim simptomam nav vispārēju iemeslu, jums jāpārbauda cukura līmenis asinīs. Ar “amonjaka” smaku jums jāpārbauda aknas un nieres, un, ja parādās puves smaka, pievērsiet uzmanību hroniskam bronhītam.
8. Pārslaina āda
Bieži A un B2 vitamīna trūkuma cēlonis ir ādas lobīšanās. Pievērsiet uzmanību savai ēdienkartei. Labs uzturs atjaunos jūsu veselību un skaistumu. Bet, ja pīlingu pavada stiprs nieze un iekaisums, tad jāsteidzas pie dermatologa – pastāv sēnīšu slimības draudi.
9. Zilgani plankumi
Kad šādi plankumi parādās pat ar nelielu spiedienu, var būt problēmas ar asins recēšanu vai aknu darbības traucējumiem. Precīzs spriedums ir iespējams pēc laboratorijas pārbaudēm.
10. Palielināti limfmezgli
Tas ir signāls, kas runā par iekaisuma procesiem organismā. Un mēs varam runāt gan par saaukstēšanos, gan par sarežģītāku slimību, kurai nepieciešama medicīniskā pārbaude.
11. Tumšs urīns
Viens no iemesliem ir tas, ka jūs nedzerat pietiekami daudz šķidruma. Bet, ja to pavada drudzis un vājums, tad ir iespējamas uroģenitālās sistēmas slimības, kuras pareizi diagnosticē tikai urologs.
12. Pārmērīga svīšana
Jums jāpārbauda vairogdziedzeris. Ja naktī stipri svīstat, tas var liecināt par nervu izsīkumu.
13. Lēna brūču dzīšana
Visticamāk, ka organismā ir kāds cinka deficīts, ko var viegli kompensēt, iekļaujot ēdienkartē jūras veltes un pākšaugus.
14. Rievas uz nagiem
Viena šķērsrieva var veidoties, ja ir bojāta nagu augšanas zona. Un daudzas rievas norāda uz beriberi vai hronisku stresu.
Ja uz naga ir gareniskas rievas, tad ļoti bieži tas liecina par sliktu gremošanu. Rievas, kas ilgu laiku nepazūd, “stāsta”, ka jums ir jāpārbauda aizkuņģa dziedzeris.
15. Pūtītes un melni punktiņi
Mūsu āda, tāpat kā spogulis, atspoguļo iekšējo orgānu stāvokli. Turklāt katrs orgāns atbilst noteiktai ķermeņa daļai.
Ja plaušās ir pārāk daudz gļotu un šķidruma, uz vaigiem var parādīties mazi sarkanīgi pūtītes.
Un, ja uz vaigiem parādās pustulas ar baltām “galvām”, tas var nozīmēt problēmas zarnās.
Ja uz deniņiem pastāvīgi parādās sarkanas pinnes, tas ir aknu un žultspūšļa darbības traucējumi. Bieži izsitumi uz pieres un galvas ādas norāda uz problēmām ar kuņģi.
Sarkanas pinnes uz zoda un vaigu lejasdaļā norāda uz hormonālās sfēras pārkāpumiem vai uroģenitālās sistēmas infekcijām.
Izsitumi uz plecu lāpstiņām un muguras gar mugurkaulu var radīt problēmas ar mugurkaulu, un pinnes gar ribām ir pirmais muskuļu neiralģijas simptoms.
Bet, protams, nevajadzētu aizmirst par mūsu laika unikālajām medicīnas tehnoloģijām un pārbaudītām ārstēšanas metodēm. Galu galā neliels savārgums un vitamīnu trūkums ir viena lieta, un nopietnai slimībai ir nepieciešama profesionāla pārbaude, augstas kvalitātes testi un noteikta terapija.