Pat pieaugušais, atrodoties viens nepazīstamā vietā, nevar uzreiz saprast, ko darīt. Ko mēs varam teikt par maziem bērniem. Visbiežāk meklēšanā tikai traucē bērna un viņa vecāku uzvedība. Kā rīkoties, lai aizsargātu bērnu, lasiet tālāk.
Risks pazaudēt bērnu sabiedriskā vietā, protams, ir pirmsskolas vecuma bērni. Un, ja bērns nav garīgi sagatavots šādai situācijai, tad viņš, visticamāk, panikas, histērija un raudāt. Vecāku uzdevums ir iemācīt viņam vairākus svarīgus noteikumus:
1. Izvēlies košu apģērbu!
Apģērbiet mazuli košās krāsās, kad dodaties iepirkties vai pastaigāties pa parku. Jo spilgtākas ir nokrāsas, jo vieglāk ir redzēt mazuli pūlī. Iepriekš nofotografējieties ar tālruni. Ja bērns ir pazudis, jūs varat skaidri aprakstīt ārējos datus garāmgājējiem.
2. Bērns stāv uz vietas, vecāks meklē
Gatavošanās laikā izskaidrojiet bērnam svarīgu noteikumu: Ja mazulis pēkšņi pazūd, viņš stāv uz vietas, un vecāks skatās. Jūs varat lūgt palīdzību, bet tikai formas tērpā, piemēram: kasierim vai sievietei ar bērnu.
3. Iedodiet bērnam svilpi
Iedodiet bērnam svilpi un iemāciet viņam signalizēt bīstamā situācijā. Ja bērns apmaldās pūlī, tad ik pa laikam vajag pasvilpt, un tad vecāks viņu noteikti atradīs.
4. Izspēlē situāciju mājās
Mājās noteikti izspēlējiet situāciju vairākas reizes, ar lellēm, lāčiem, konstruktoru varoņiem. Piemēram, mamma ir apmaldījusies virtuvē, un bērnam jāiesaka, kā rīkoties. Mamma var apzināti pārkāpt noteikumus, piemēram, atstāt virtuvi koridorā, un bērnam tas noteikti ir jāpamana.
5. Piezīme kabatā
Uzrakstiet zīmīti ar bērna vārdu un uzvārdu, vecāku tālruņa numuru un ielieciet to mazuļa jakas kabatā. Ja bērns apmaldās sabiedriskā vietā, viņš ar šo zīmīti var vērsties pie pieaugušā.
Ja izrādījās, ka esat tas pats pieaugušais, pie kura bērns vērsās pēc palīdzības, tad nomierinieties, noskaidrojiet detaļas, nomieriniet bērnu, informējiet kasieri vai apsargu, bet nekad nekur nevediet svešus bērnus.