Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 39 Sekunde(-s)

Galvassāpes ir daudzu slimību pavadoņi. Taču ir viena veida galvassāpes, kas ir nepanesamas un nomācošas. Tā ir migrēna. To zina katrs sestais planētas iedzīvotājs. Migrēnas sāpes parasti ir lokalizētas vienā smadzeņu puslodē. Biežāk migrēna ir novērojama cilvēkiem, kuri ir emocionāli un mazāk izturīgi pret stresu.

Galvassāpju cēloņi

Noslieci uz migrēnu nosaka iedzimtība, dzimums (sievietes ir vairāk tendētas uz migrēnu), nepareizs dzīvesveids un psihoemocionālais fons. Svarīgs ir arī vecums: ārsti biežāk migrēnu novēro jauniem cilvēkiem, sākot no pusaudžu vecuma, savukārt vecumdienās slimība izzūd.

Uzturam ir liela nozīme migrēnas lēkmju rašanās procesā. Ir pierādīts, ka vairāku elementu trūkums organismā var izraisīt stipras galvassāpes līdz pat 4 reizēm biežāk. Viņš ir identificējis 4 vielu grupas, kuru trūkums veicina migrēnas rašanos.

Šo vielu trūkums izraisa galvassāpes.

1. Folijskābe un B12 vitamīns

Personām, kurām trūkst folijskābes un 12 vitamīna, ir lielāka nosliece kļūt pārāk aizkaitināmām un izklaidīgām. Viņi ir arī jutīgāki pret stresu. Interesanti, ka mēs bieži cenšamies mazināt galvassāpes, lietojot preparātus, kuru sastāvā ir aspirīns. Šī viela samazina folskābes un B12 vitamīna saturu organismā.

Spināti ir folijskābes čempioni, un arī brokoļi, sparģeļi, avokado, bietes, burkāni un ķirbji ir bagāti ar folijskābi. B12 vitamīns ir bagātīgi atrodams vistu olās.

2. Varš un dzelzs

Vara un dzelzs trūkums biežāk sastopams sievietēm, un tas tieši izraisa anēmiju, hipotensiju, migrēnu un depresiju. Ar varu bagātas ir pupiņas, rieksti, kazas siers un avokado. Regulāra lapu zaļumu, salātu, saulespuķu sēklu, sezama, aknu un jūras aļģu lietošana var palīdzēt papildināt dzelzs rezerves.

3. B6 vitamīns

B6 vitamīna (piridoksīna) trūkums ir viens no galvenajiem asinsvadu slimību cēloņiem. To ir daudz pupiņās, aknās, svaigos dārzeņos un graudaugos. Lietojiet šos pārtikas produktus, ja vēlaties, lai jūsu smadzenes, nervi, sirds un asinsvadi būtu veseli.

4. D vitamīns

D vitamīnu dabiski ražo saules gaisma. Ziemā to var iegūt no pārtikas. Šis svarīgais vielmaiņas elements ir bagātīgi sastopams olās, pupiņās, aknās, jūras veltēs un piena produktos.

Sabalansēts uzturs, fiziskās aktivitātes, pastaigas svaigā gaisā var ievērojami samazināt migrēnas biežumu un intensitāti. Aromterapija var palīdzēt mazināt stresu un nomierināt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Liepājnieki var pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai Previous post Liepājnieki var pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai
Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem būs pieejams jauns atbalsta pakalpojums Next post Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem būs pieejams jauns atbalsta pakalpojums