Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 46 Sekunde(-s)

Dažiem suņiem ir spēcīgas bailes no svešiniekiem. Suņi bieži izrāda kautrību svešinieku tuvumā. Ieraugot kādu jaunu, viņi nodreb, saraujas un cenšas paslēpties.

Daži cilvēki uzreiz pieņem, ka šie suņi pagātnē ir tikuši ļaunprātīgi izmantoti. Parasti tas tā nav. Vairumā gadījumu suņa bailes no svešiniekiem izraisa slikta socializācija.

Ir obligāti jāpakļauj jauni kucēni pēc iespējas vairāk svešiniekiem, jāstaigā dažādās vietās kritiskajā socializācijas posmā no 3 līdz 16 nedēļu vecumam un jāpārliecinās, ka katra jauna pieredze ir pozitīva. Kad suns sasniedz 16 nedēļu vecumu un nesaskaras ar plašu cilvēku loku, nobriedušā vecumā tas var izrādīt baiļu pazīmes pret svešiniekiem.

Lai gan suņi reti ir piesardzīgi pret svešiniekiem, labākā reakcija ir atklāta draudzīgums, nevis bēgšana. Ja vēlaties palīdzēt viņam pārvarēt bailes, ir noderīgi zināt, kāpēc jūsu suns tik ļoti baidās no svešiniekiem.

Daudzi cilvēki pieņem, ka visi suņi dabiski mijiedarbosies ar cilvēkiem. Tomēr tas ne vienmēr notiek. Pat suņi, kuriem patiesi patīk mijiedarboties ar cilvēkiem, dažkārt izjūt spriedzi, trauksmi vai diskomfortu, satiekot jaunus cilvēkus. Jums jāiemāca savam sunim pozitīvi un pareizi mijiedarboties ar dažādiem cilvēkiem. Bet tas var būt nedaudz grūtāk suņiem, kuri ir piesardzīgi pret jauniem cilvēkiem.

Ļaujiet katram jaunajam viesim absolūti ignorēt suni, lai kur tas dotos. Kad viesis ierodas, sagatavojiet viņam cienastu, ko viegli mētāt uz grīdas blakus sunim. Jūsu satrauktais suns var saistīt atlīdzību ar svešiniekiem ar konsekventu apmācību.

Vēl viens padoms ir dot sunim kādu personisku telpu. Tas palīdz, ja sunim ir vieta, kur viņš zina, ka paliks viens, piemēram, klusa istaba. Jūsu suns var viegli atkāpties būrī, kad viņš ir ļoti nobijies.

Var būt noderīgi arī apsmidzināt suni ar nomierinošiem feromoniem vai valkāt vējjaku, kur tas ir ērti. Sunim ir jābūt vietai, kur viņu var atstāt vienu un netraucēt, tāpēc, ja tavs mīlulis atrodas drošā vietā, neļauj nevienam tur iet un vilkt ārā vai pat nemēģināt samīļot.

Ir svarīgi runāt ar savu veterinārārstu par jūsu mājdzīvnieka bailēm, jo ​​viņš var jums ieteikt mājas stratēģijas un runāt par to, vai var būt nepieciešami medikamenti. Veterinārārsti var pat ieteikt konsultēties ar sertificētu veterinārārstu, kurš nodarbojas ar suņiem ar uzvedības problēmām, piemēram, bailēm. Vai arī viņi var ieteikt nolīgt profesionālu suņu treneri mājas apmācībai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Audi A6: ko nevajadzētu aizmirst, pērkot šo automašīnu, un vai spēle ir sveces vērta Previous post Audi A6: ko nevajadzētu aizmirst, pērkot šo automašīnu, un vai spēle ir sveces vērta
Patversmes kaķis: mīti un realitāte Next post Patversmes kaķis: mīti un realitāte