Jūs varat barot suni ar augļiem – bet tikai ar tiem, kas ir droši tā veselībai.
Daži augļi un ogas ir toksiski mājdzīvniekiem.
Jau sen ir notikušas diskusijas par to, vai suņi ir plēsēji vai visēdāji. Pētījumi liecina, ka viņi spēj droši patērēt un sagremot noteiktus augu pārtikas produktus.
Rakstniece Kristīna O’Braiena, emuāru autore un rakstniece par mājdzīvniekiem, sniedz šādus ieteikumus:
Pamatnoteikums ir mērenība. Pat drošu augļu pārmērīga lietošana var kaitēt.
Un neaizmirstiet noņemt no augļiem visas daļas, ar kurām dzīvnieks var aizrīties: kaulus, serdi un sēklas, no kurām dažas ir arī toksiskas.
VESELĪGI AUGĻI
Daži augļi ir droši suņiem, ja vien netiek pārsniegts ieteicamais porcijas lielums:
Āboli (1-2 šķēles). Šis auglis ir bagāts ar šķiedrvielām un olbaltumvielām, un tajā ir daudz vitamīnu A un C. Nedodiet savam sunim seriālu un sēklas, jo tie var saturēt arsēnu.
Aprikozes (1 šķēle). Garšīgs, salds cienasts. Uzmanīgi noņemiet lapas, serdi un kauli, jo tie ir indīgi suņiem, kaķiem un zirgiem.
Banāni (1-2 gab.). Šis interesantais auglis, kas satur kāliju un ogļhidrātus, ir jāsagriež gabalos, kas nav lielāki par 2,5 cm.
Kazenes (2-3 ogas). Šī oga, kas ir bagāta ar antioksidantiem un šķiedrvielām, satur A, C, K un E vitamīnus.
Mellenes (2-3 ogas). Tam ir lieliskas antioksidanta īpašības, un tas tiek uzskatīts par lielisku produktu gan cilvēkiem, gan suņiem.
Melone (1 gab.). Satur pigmentu beta-karotīnu, kas piešķir tai oranžu krāsu un uzlabo redzi. Sagrieziet meloni 2,5 cm šķēlēs.
Dzērvenes (1-2 ēdamkarotes). Pirms pasniegšanas uzvāra ūdenī (nav pievienotas citas sastāvdaļas).
Kivi (puse šķēle). Papildus uztura šķiedrām kivi satur A vitamīnu un kāliju.
Mango (1-2 šķēles). Pirms dodat šo eksotisko augli savam mīlulim, nomizojiet to un izņemiet kauli, lai izvairītos no gremošanas problēmām. Mango bedre ir indīga.
Persiki (2-3 gab.). Izlaidiet konservēto versiju (cukura ir par daudz) par labu svaigiem augļiem, kas sagriezti mazos gabaliņos, uzmanīgi noņemot kauliņus, ja vēlaties ar A vitamīnu bagātu gardumu.
Bumbieri (2-3 gab.). Bumbieri ir bagāti ar šķiedrvielām un varu. Visus augļus sagriež gabaliņos, noņemot indīgo serdi un sēklas.
Ananāsi (2-3 gab.). Svaigi ananāsi ir lielisks saldais ēdiens. Pirms pasniegšanas nogrieziet dzeloņojošo ādu.
Zemenes (puse ogas). Garšīgas ogas, kas satur B1 un B6 vitamīnus, kas labvēlīgi ietekmē suņa muskuļus
Arbūzs (1 šķēle bez kauliņiem). Tā kā arbūzs satur vairāk nekā deviņdesmit procentus ūdens, tas ir lielisks līdzeklis, lai novērstu dehidratāciju paaugstinātā temperatūrā gan cilvēkiem, gan suņiem.
KAITĪGIE AUGĻI
Nepareizas augu barības ēšana var radīt reālus draudus jūsu mājdzīvniekam. Suņiem un kaķiem nevajadzētu dot šādus augļus:
Ķirsis. Ķiršu kauliņās ir cianīds, kas ir toksisks suņiem un var būt letāls.
Citrusaugļi (apelsīni, mandarīni, klementīni, greipfrūti, citroni, laimi). Lai gan šie augļi paši par sevi neizraisa gremošanas traucējumus, citrusaugļi ir toksiski suņiem un kaķiem.
“Augļi, kā arī citrusaugļu lapas, miza, sēklas un kātiņi satur citronskābi dažādos daudzumos,” skaidro Jaundienvidvelsas Karaliskā nežēlības pret dzīvniekiem novēršanas biedrība. “Lai gan neliels daudzums var izraisīt vieglus kuņģa darbības traucējumus, liels daudzums var izraisīt caureju, kairinājumu, vemšanu un pat centrālās nervu sistēmas nomākumu.”
Vīnogas un rozīnes. Šie ēdieni jūsu mājdzīvniekam var izraisīt nopietnas gremošanas problēmas, piemēram, caureju, vemšanu un letarģiju. Tie var izraisīt arī akūtu nieru mazspēju kaķiem un suņiem, atzīmē Amerikas dzīvnieku cietsirdības novēršanas biedrība, tāpēc vislabāk ir saglabāt
Tomāti (jā, mēs tos iekļāvām starp augļiem). Sarkanie nogatavojušies tomāti ir piemēroti mājdzīvniekiem, taču daži zaļie tomāti satur toksīnus, kas tos padara slimus, tāpēc labāk vispirms konsultēties ar veterinārārstu.
Jāpatur prātā, ka pat daži veselīgi augļi ir kontrindicēti dzīvniekiem ar noteiktām slimībām, tāpēc vienmēr vispirms jākonsultējas ar veterinārārstu un tikai tad jāievieš mājdzīvnieka ēdienkartē jauni ēdieni.