Negaiss un snigšana: nākamnedēļ gaidāms oranžs laikapstākļu brīdinājums

author
2 minutes, 39 seconds Read

Nedēļas nogalē nokrišņi nav gaidāmi, bet svētdienas vakarā ciklona ietekme atkal pastiprināsies.
Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozi visā Latvijas teritorijā pūtīs brāzmains vējš, kura ātrums Ziemeļkurzemē pārsniegs 20 metrus sekundē, un teritoriju šķērsos nokrišņu zona, kas atnesīs stipru snigšanu, sniegputeni un sasalstošu lietu.
Sestdien gaidāma mainīga mākoņainība, kas pastiprināsies svētdien. Nakts temperatūra pazemināsies līdz -13 grādiem, sestdien vietām piekrastē un dienvidaustrumos – līdz -4 līdz -7 grādiem. Arī dienas būs aukstas, temperatūra svārstīsies no -4 līdz -9 grādiem, Kurzemes ziemeļos – no 2 līdz -5 grādiem.
Pirmdienas naktī valsti no dienvidiem šķērsos plaša nokrišņu zona, daudzviet gaidāms stiprs sniegs. Temperatūra naktī un dienā būs no -2 līdz -7 grādiem pēc Celsija.
Pirmdien un otrdien iespējami sniegputenis ar ievērojami pasliktinātu redzamību un sniega sanesumiem. Dažās valsts daļās, galvenokārt austrumos, pastāv arī ļoti augsta sasalstoša lietus varbūtība.
Saskaņā ar pašlaik pieejamo informāciju pirmdien un otrdien būs spēkā oranžais brīdinājums par ārkārtīgi stipru snigšanu. Analizējot apstākļus, eksperti dažās valsts daļās var pat izsludināt sarkano brīdinājuma līmeni.
Visintensīvākie nokrišņi gaidāmi pirmdien, kad sniega segas biezums dienas laikā valsts lielākajā daļā palielināsies par 15-20 centimetriem. Visā valstī gaidāms brāzmains ziemeļaustrumu, ziemeļaustrumu vējš ar brāzmām līdz 15-17 metriem sekundē, bet piekrastē pat līdz 20-23 metriem sekundē. Stiprā vēja un snigšanas dēļ gaidāms spēcīgs sniegputenis, kas ievērojami samazinās redzamību un veidos sniega kupenas.
Gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra būs no -2 līdz -8 grādiem pēc Celsija.
Snigšana un sniegputenis turpināsies arī otrdien. To intensitāte salīdzinājumā ar pirmdienu nedaudz samazināsies, taču arī tad gaidāms ievērojams sniega segas biezuma pieaugums. Otrdienas vakarā sniega sega Latvijā vietām pārsniegs 50 centimetrus. Arī vēja brāzmas otrdien kļūs vājākas, Latvijas galējos austrumu un rietumu rajonos sasniedzot 14 metrus sekundē. Gaisa temperatūra naktī un dienā saglabāsies no -2 līdz -7 grādiem pēc Celsija.
Ceļi un ielas būs aizšķērsotas, un vietām veidosies apledojums. Ievērojami samazināsies arī redzamība. Braucot pa ceļiem, braucienam jāplāno vairāk laika un jāizvērtē, vai to var atlikt. Vēja brāzmas var lauzt koku zarus un bojāt elektrolīnijas.
Nākamās darba nedēļas beigās gaidāms pārsvarā mākoņains laiks. Snigšanas intensitāte samazināsies. Sniega sega vietām būs gandrīz 50 cm bieza. Pūtīs vājš līdz mērens dienvidu vējš, un temperatūra pārsvarā būs no -2 līdz -7 grādiem pēc Celsija.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: