Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 23 Sekunde(-s)

2022. gada Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē Katarā Horvātija uzvarēja Brazīliju.

Spēle notika Action City stadionā Rijādā. Mačs pamatlaikā noslēdzās 0:0. Papildlaikā komandas apmainījās ar vārtiem, panākot rezultātu 1:1, bet soda metienos veiksmīgāki bija horvāti – 4:2.

90 minūtēs horvātiem nebija neviena metiena pa vārtiem, savukārt brazīliešiem bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, taču, pateicoties teicamai vārtsarga Dominika Livakoviča spēlei, viņiem neizdevās izmantot iespēju.

Papildlaika pirmajā pusē horvātiem bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, kad Petkovičs apsteidza divus brazīliešus un aizsūtīja bumbu Brozovičam, kurš centās to atsist, taču netrāpīja pa vārtiem.

106. minūtē Neimars atklāja rezultātu, divas reizes pēc kārtas izcili nospēlējis pretinieku soda laukumā, pēc tam izgāja viens pret vienu un apsteidza Livakoviču, bet pēc tam raidīja bumbu zem pārliktņa.

Jāatzīmē, ka Neimars atkārtoja Peles vārtu rekordu Brazīlijas izlasē. Vārti Horvātijas izlasei kļuva par 77. vārtiem Neimaram valstsvienības rindās, tikpat daudz vārtu guva arī Pele. PSG uzbrucējs šo rādītāju sasniedza 124 spēlēs, bet Pele – 92 spēlēs.

Likās, ka līdz mača beigām rezultāts vairs nemainīsies, taču 117. minūtē Miroslavs Orsičs izlauzās pa kreiso malu un sita zemā vārtos, bet Bruno Petkovičs ar galvu raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī.

Soda sitienu sērijā Horvātija bija precīzāka – 4:2. Rodrigo nespēja pārspēt Livakoviču, bet Markinju trāpīja pa stabu.

Horvātijas izlase Pasaules kausa pusfinālā tiksies ar Argentīnas un Nīderlandes pāra uzvarētāju, kura mačs arī notiks šodien, 9. decembrī. Starta svilpe atskanēs plkst. 21:00.