Cilvēki dievina kaķus un veltī šiem gudrajiem radījumiem daudzus kultūras darbus. Taču kaķu psiholoģija un uzvedība bieži vien ir noslēpums pat mājdzīvnieku īpašniekiem. Bieži vien mēs nepareizi novērtējam kaķa rīcību un tādējādi varam nodarīt dzīvniekam ļaunumu.
Pirms kastrācijas kaķim ir jādzemdē
Šo mītu dažkārt izplata negodprātīgi veterinārārsti, jo kaķim, kas ir dzemdējis, ir lielāki orgāni un to ir vieglāk sterilizēt. Grūtniecība un dzemdības kaķim nav labvēlīgas. Tās novājina kaķa organismu, saasina hroniskas slimības un saīsina kaķa dzīvi. Nemaz nerunājot par to, ka pēcnācējiem ir jābūt, kur iet.
Animal Welfare International iesaka kaķus sterilizēt, tiklīdz tie sasniedz sešu līdz septiņu mēnešu vecumu. Kaķa sterilizācija ievērojami samazina piena dziedzeru vēža risku. Kastrēti kaķi dzīvo par 39 % ilgāk, bet kastrēti kaķi dzīvo par 62 % ilgāk.
Kaķi vienmēr piezemējas uz kājām
Šis mīts var nopietni kaitēt jūsu mājdzīvniekam. Patiesībā kaķi ne vienmēr piezemējas uz kājām, īpaši tad, ja lēciens ir neplānots. Nepārbaudiet to – vienkārši ticiet tam.
Kaķi var atriebties saviem saimniekiem
Daudzi saimnieki lamājas ar kaķi vai kļūst dusmīgi, ja tas sūrojas vai skrāpē nepareizā vietā. Taču dzīvnieki neapzinās, kādu kaitējumu nodara viņu rīcība, un nedara neko, lai “atriebtos”. Kaķa smadzenēm atriebības jēdziens ir pārāk sarežģīts. Kaķi apvainot nav jēgas, jo viņš rīkojas pēc saviem instinktiem – skrāpē nagus un sūrojas tur, kur jūtas vislabāk.
Kaķi nevar apmācīt
Kaķus ir grūtāk apmācīt nekā suņus, taču viņiem var iemācīt vienkāršas komandas. Daudzi kaķi vismaz zina savu vārdu un saprot komandu “nē”.
Ja kaķim tiks iebakstīts vietā, kur tas kakā, tas tiks pāradresēts.
Šī audzināšanas metode ir pilnīgi bezjēdzīga. Kaķis nespēj saprast, kāpēc tas tiek bakstīts. Jūs tikai biedējat un aizvainojat kaķi. Ja kaķis negrib iet uz pakaišu kastīti, mēģiniet to pārvietot uz citu vietu vai nomainiet pakaišu kastīti. Jūs varat arī ievietot pakaišu kastītē kaķa urīnā samērcētu papīra gabaliņu.