Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 1 Sekunde(-s)

Atzīmējot Sieviešu dienu, 8.martā “Centrs Marta” rīkos piekto Sieviešu solidaritātes gājienu pret vardarbību, portālu informēja centra politikas koordinatore Beata Jonite.

Gājiena sākums būs plkst.11.30 Doma laukumā, un no tā gājiens virzīsies pa Jēkaba ielu gar Saeimu un noslēgsies Jēkaba laukumā. Šī gada gājiena tēma būs vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē izskaušana.

“Marta” norāda, ka vardarbībai ir daudz un dažādas sejas – “tā noris tepat, mums blakus, dažreiz pat mūsu mājās, taču mēs to izvēlamies nepazīt”. No vardarbības ģimenē ciešot katra trešā sieviete. Katra piektā sieviete esot cietusi no bijušo partneru vajāšanas. Vairāk nekā puse sieviešu piedzīvojušas seksuālu uzmākšanos.

“Mēs slēpjam piedzīvoto, jo mums ir kauns un mēs par to jūtamies vainīgas. Mēs pārmetam sievietēm, kas cieš no vardarbības, jo vardarbīgais vīrietis ir bijusi viņu izvēle. Policija joprojām nesaskata iespēju sodīt personas, kas sabiedriskajā transportā apgrābsta gados jaunas sievietes un meitenes. Joprojām esam arī starp sešām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas nav ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju – un tas ir steidzami jāmaina,” uzsver centrā.

Pasākumu atbalsta Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas finansētais “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Tā ir finanšu instrumentu programma, kas Latvijā tiek īstenota ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Preses izdevējiem abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojuma izmaksas šogad nemainīsies Previous post Preses izdevējiem abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojuma izmaksas šogad nemainīsies
Plāno dažus Dienvidigaunijas autobusu maršrutus pagarināt līdz Latvijai Next post Plāno dažus Dienvidigaunijas autobusu maršrutus pagarināt līdz Latvijai