Turpmāk depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un stipro alkoholisko kokteiļu iepakojumus

0
(0)

Turpmāk depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un stipro alkoholisko kokteiļu iepakojumus, informēja SIA “Depozīta iepakojumu operators” (DIO).

Depozīta sistēmas tvērums palielināts atbilstoši grozījumiem Depozīta sistēmas darbības noteikumos, kas paredz, ka no 2023.gada 1.janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.

Līdz šim depozīta sistēmā varēja nodot stikla, PET un metāla bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus.

Lai nodrošinātu sekmīgu jauno depozīta produktu ienākšanu tirgū, noteikts pārejas periods līdz 2023.gada 30.jūnijam. Šajā laikā veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās, un veikalu plaukti ar jaunā tvēruma produktiem piepildīsies pakāpeniski.

No 2023.gada 1.jūlija uz visu depozīta sistēmā iekļauto iepakojumu etiķetēm būs jāatrodas Latvijas depozīta zīmei.

DIO valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis skaidro, ka pārejas periods jaunajam depozīta sistēmas tvērumam līdz 30.jūnijam nozīmē, ka līdz tam tirgotāji varēs izpārdot arī produkciju bez depozīta zīmes līdzīgi, kā tas bija depozīta sistēmas darbības sākumā. Arī jaunā tvēruma produkti veikalos parādīsies pakāpeniski, un pirmajos mēnešos to īpatsvars nebūs liels.

Viņš aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pirms dzēriena iepakojuma iegādes pārbaudīt, vai tas ir marķēts ar Latvijas depozīta zīmi, lai nerastos pārpratumi nedz par iemaksāto depozīta maksu, nedz iespēju iztukšoto iepakojumu vēlāk nodot atpakaļ depozīta sistēmā.

Stūrītis atklāj, ka DIO jauno iepakojumu reģistrācija notiek jau kopš pērnā gada novembra – patlaban reģistrēti 115 jaunā tvēruma produkti.

Jau vēstīts, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt DIO.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »