Vai kaķa raksturs var mainīties, tam pieaugot

2 minutes, 58 seconds Read

Ne visi cilvēki ir vienādi, un tas attiecas arī uz kaķiem. Laika gaitā kaķa personība nereti mainās, un ne vienmēr uz labo pusi. Mīļš, sirsnīgs kaķēns var pārtapt par sirmu, pieaugušo kaķi, kuram ir grūti izpatikt. Ja jūs interesē, kā var mainīties jūsu kaķa personība, viņam pieaugot, lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā tā mainās līdz ar vecumu.

Kaķenīte: nerātns laiks

Kurš gan var aizmirst apburošos, nevainīgos kaķēnus, ko mēs atvedam mājās? Šajā vecumā viņi ir maigāki, maigāki un naivāki nekā citas radības. Kaķēni paklausīgi izmanto tualeti, pauž bažas, ja kļūdās, un pat cenšas sakopt pēc sevis ar ķepām. Viņi nemitīgi pieguļ pie mātes un uzticīgi iemieg viņas rokās. Kad viņi pamostas, viņi vēlas spēlēties, ieturēt maltīti un pēc tam atkal iemigt dziļā miegā.

Pusaudža vecums: robežu pārbaude

Apmēram 9-10 mēnešu vecumā kaķēni kļūst par seksuāli nobriedušiem pusaudžiem un sāk izrādīt pirmās vecāku dzimumspējas pazīmes. Pusaudžu vecuma kaķiem rodas savi ieradumi, piemēram, iecienītākais sēdeklis, rotaļlieta un gulēšanas pozīcija. Viņi var sākt strīdēties par vietu ar citiem mājdzīvniekiem vai pat ar saviem cilvēka pavadoniem. Viņi var kļūt noslēgtāki. Nesteidzieties tos pacelt vai samīļot, jo tie var sākt izrādīt riesta vai pārošanās pazīmes. Neraugoties uz to, viņi joprojām ir rotaļīgi un enerģiski kā agrāk, vajā peles.

Pilngadība un briedums

Līdz viena gada vecumam (vai dažos gadījumos, piemēram, Meinas jenotsuņiem, bobtailiem un ragdoliem) kaķi kļūst pieauguši. Šajā laikā viņi kļūst mierīgāki un klusāki, jo apgūst mājas noteikumus un iemācās tos ievērot. Pieauguši kaķi ir apguvuši saziņu ar cilvēkiem un spēj efektīvi izteikt savas vēlmes. Viņi ir sirsnīgi un enerģiski, taču vairs nav tik uzbudinoši un konfliktējoši kā jaunībā. Viņi ir apmierināti un laimīgi ar savu dzīvi.

Vecums: ne tik jautri

Diemžēl kaķiem vecumdienas ne vienmēr ir vieglas. Novecojot viņiem var rasties hroniskas veselības problēmas, viņi var kļūt drūmi un nepieejami. Viņi var zaudēt interesi par spēlēm un izklaidēm un tikai laiku pa laikam samīļot kādu mušu vai vērot, kā spēlējas jauns kaķis. Vecāki kaķi var kļūt izvēlīgāki attiecībā uz ēdienu, prasot mīkstāku un sulīgāku barību zobu izmaiņu dēļ. Viesu klātbūtnē viņi var kļūt arī aizkaitināmi un retāk ļauties kopšanai. No otras puses, daži vecāki kaķi kļūst sentimentālāki un labprāt sēž klusā kompānijā kopā ar saimnieku, pieguļot pie viņa ķermeņa. Šie mirkļi var būt īpaši un neaizmirstami gan kaķim, gan tā saimniekam.

Kā ir mainījies jūsu mīluļa raksturs?

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 10 files.
Jūs varat pievienot līdz 10 foto failiem

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: