Home » Veterinārārsti ceļ trauksmi: Latvijā izplatījusies babeziozize; 45% mājdzīvnieku mirst

Veterinārārsti ceļ trauksmi: Latvijā izplatījusies babeziozize; 45% mājdzīvnieku mirst

no Ilona Meija
0 Komentāri Ziedot

Slimība Latvijā pirmo reizi tika konstatēta tikai pirms 10 gadiem, taču situācija strauji progresē – 45% dzīvnieku nav iespējams izglābt no babeziozes, ko no ērcēm pārnēsā suņi.

Veterinārārsti ceļ trauksmi – ja saimnieks rūpējas par savu veselību un ir laikus parūpējies par aizsardzību pret ērču pārnēsātām slimībām, viņš bieži aizmirst par savu mīluli, un, kad notiek neizbēgamais, viņš sevi pārmet, bet palīdzēt nav iespējams. “360TV ZIŅneši” uzklausīja suņu saimnieku skumjos stāstus un arī sniedza padomus, kā pamanīt, ka tuvojas nepatikšanas, jo ir jāspēj ātri reaģēt.

Šopavasar no ērču kodumiem jau ir miruši daudzi suņi, atzīst Latvijas Bioloģijas un tehnoloģijas universitātes Veterinārā klīnika Jelgavā. Šeit regulāri sastopamas ērču pārnēsātas slimības. Latvijā ir aktuālas trīs ērču pārnēsātas slimības – babeziozi, Laima slimību jeb boreliozi un anaplazmozi.

Pirms desmit gadiem neviens nebija dzirdējis par suņu babeziozi. Līdz ar klimata sasilšanu parādījās vēl nebijuši ērču parazīti. Tagad šī slimība nav reta – 45% suņu šī slimība beidzas ar nāvi.

Šajā drūmajā mirstības sarakstā bija iekļauts arī porcelāna gleznotāja Ira Lesini suns, kurš četru gadu vecumā nomira no babeziozes. Suns vasarā dzīvoja laukos, Iras tajā laikā tur nebija, un tad jau bija par vēlu. Atmiņas par Baronu vienmēr būs Iras sirdī, bet tagad sāpes par zaudēto mājdzīvnieku dziedē jauns suns – rotaļu pūdele vārdā Hugo. Un ar katru melnā suņa kažokā atrasto ērci Īras sirdi satricina panika.

Ja ērce piesūcas, tā pēc iespējas ātrāk jānoņem no dzīvnieka, jo babeziozi suņa organismā iekļūst 2-3 dienas pēc ērces piesūkšanās. Tomēr visefektīvākais veids, kā pasargāt mājdzīvnieku, ir lietot ērču atbaidīšanas līdzekļus.

Tie ir pilieni, ko iepilina kājstarpē, kā arī lentītes pret ērcēm un ēdamas tabletes. Svarīgi atcerēties, ka šajā ziņā jāievēro rūpīgs grafiks. Aizmāršība var būt liktenīga, jo profilaktisku vakcīnu pret babeziozi nav.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Jums var arī patikt

Leave a Comment

BALTIJASZINAS MEDIJU NAMS 2024 Visas tiesības aizsargātas.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Pieņemt Lasīt vairāk

Konfidencialitātes un sīkdatņu politika
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: