Ungārijas pētnieku komanda atklāja, ka suņi ar plakanām sejām pa dienu guļ vairāk nekā suņi ar garām sejām. Turklāt REM miega fāzes brahicefālijām ir garākas nekā lēnā miega fāzes.
Komanda pētīja 92 mājas suņu miegu. Zinātnieki reģistrēja elektrisko aktivitāti suņu smadzenēs miega laikā, izmantojot elektroencefalogrammu (EEG), un atklāja, ka brahicefāliskiem suņiem ir tendence ilgāk pavadīt miega fāzē ātrās acu kustības (REM), kam raksturīga pastiprināta smadzeņu aktivitāte. Tas ir līdzīgi tam, kā zīdaiņi guļ, atzīmēja zinātnieki.
Turklāt tika konstatēts, ka brahicefāliem ir palielināts miega vārpstu skaits (ritmiskās smadzeņu darbības modeļi, kas tiek novēroti EEG) lēnā viļņa miega fāzē. Cilvēkiem tas parasti ir saistīts ar atmiņas traucējumiem, bet suņiem – ar mācīšanās spēju samazināšanos apmācības laikā.
Ir novērots arī, ka suņiem ar plakanu seju ir nosliece uz apnoja (krākšanu) un palielinātu miegainību dienas laikā. “Ir ziņots, ka daži no šiem suņiem guļ ar bumbu mutē, un cilvēki domā, ka tas ir jauki, bet viņiem patiešām ir nepieciešams, lai viņu elpceļi būtu atvērti,” Kari Ekenstedt, Purdue Universitātes Veterinārmedicīnas koledžas docente. teikts paziņojumā. Viņu citē The Guardian.
Pēc pētnieku domām, atklājumi var liecināt, ka suņi ar plakanām sejām ir saglabājuši kucēna vecumam raksturīgos miega modeļus. Turklāt ir pierādīts, ka šiem suņiem ir iespējamas kaitīgas funkcionālas izmaiņas smadzenēs purna formas dēļ.
Zinātnieki pētījuma rezultātus publicēja žurnālā Brain Structure and Function.