Sveiki visiem! Viedtālruņu tirgū ir stagnācija attiecībā uz jaunām tehnoloģijām un esošo sīkrīku funkciju uzlabojumiem. Ražotāji ir “sasnieguši griestus”, tāpēc viņiem atkal nākas piesaistīt klientus ar savu ierīču dizainu. Daudzi risinājumi izriet no iepriekšējo gadu pieredzes, kad izskats bija noteicošais faktors tālruņa izvēlē.
Taču tie bija arī tie laiki, kad ierīces bija tik dīvainas, ka mūsdienu pasaulē neviens neuzdrošinātos to darīt. Es ierosinu atgriezties pagātnē un atcerēties, kādus neparastākos mobilos tālruņus ražoja dažādi ražotāji. Jā, šajā atlasē būs iekļauta ne tikai Nokia.
✅Rotējošā Motorola V70
Es dīvainā kārtā sākšu ar Motorola. 2001. gadā šie puiši pasaulei parādīja pilnīgi jaunu tālruņa formas faktoru ar nosaukumu Rotate. Motorola V70 GSM tālrunis nepārprotami bija attēla tālrunis, kas bija pretrunīgi vērtēts, taču ļoti interesants sava neparastā locīšanas mehānisma dēļ.
Vāku var pagriezt par 360 grādiem, un dekoratīvo gredzenu ap displeju var mainīt uz citu krāsu. 2008. gadā Motorola izlaida viedtālruni Aura ar līdzīgu mehānismu, taču ar pilnībā apaļu krāsu displeju un metāla korpusu. Tomēr tas nekļuva populārs, daļēji tāpēc, ka tā cena bija 2000 ASV dolāru.
✅ “”Ziedlapiņa”” Nokia 7600
Nav noslēpums, ka dažus no sava laika neparastākajiem tālruņiem ražoja Nokia. Šajā sarakstā ir tikai divi modeļi. Pirmais ir Nokia 7600. Tā ir jauniešiem paredzēta 40. sērijas izstrādātāju platformas 1.0 ierīce ar taustiņiem ap displeju un maināmām krāsainām Xpress-on piedurknēm.
Neparastais dizains un kompaktums uzrunāja daudzus cilvēkus, un ierīce atrada pircēju. Lai gan ir grūti iedomāties, kā to varētu izmantot tagad.
✅ Moderns, bet neveiksmīgs Siemens Xelibri
Tas pat nav viens tālrunis, bet gan vesela 2003. gada ierīču līnija. Diemžēl neveiksmīga līnija. Uzņēmums centās izkļūt no krīzes. Visi modeļi bija unikāli dizaina ziņā. Taču ērtības ziņā tās nevarēja konkurēt ar citu uzņēmumu ierīcēm.
[envira-gallery id=”2322″]
Tika izdoti tikai astoņi modeļi (divas kolekcijas). Siemens Xelibri centās to popularizēt, izmantojot veikalus, televīzijas reklāmas un atsevišķus stendus elektronikas veikalos. Taču tas uzņēmumam radīja tikai vēl vienu zaudējumu. Tikai pēc diviem gadiem Siemens Mobile tika likvidēts.
✅Nokia 7280 bez lielākās daļas taustiņu
Nokia mobilā nodaļa, kas tolaik vēl piederēja Somijas uzņēmumam, pastāvīgi uzturēja interesi par saviem tālruņiem, bieži vien “laužot modeļus” ar netradicionāliem izstrādājumiem. 2004. gadā parādījās vēl viens šāds tālrunis.
Nokia 7280 nebija tastatūras, un tas bija dekorēts ar ādas un spoguļu ielaidumiem. Visa vadība tika veikta ar vienmērīgu rotācijas riteni un apstiprinājuma taustiņu. Korpuss tika atvērts, un aizmugurē bija redzama 0,3 megapikseļu kamera.
✅Samsung Serenata slīdnis
Pārorientēsimies uz 2007. gadu, jo tieši tad divi slaveni uzņēmumi Samsung un Bang & Olufsen kopīgi izlaida Samsung Serenata (vēlāk nosaukts par Symphony). Šis sīkrīks bija slīdnis, bet aizmugurējais panelis slīdēja uz augšu, kas jau sagrāva visas idejas par šo formas faktoru.
Taču tas vēl nav viss. Kad tālrunis tika izvērsts, multimediju skaļrunis izvirzījās uz augšu, jo galu galā tā ir mūzikas ierīce. Aizmugurē bija atlokāms statīvs, lai portatīvo “mūzikas atskaņotāju” varētu ērti novietot uz galda. Bija rotācijas ciparnīca, daži taustiņi un dīvains skārienekrāns, pie kura vajadzēja ilgu laiku pierast.