Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 0 Sekunde(-s)

Vācu zīmola atjauninātais piecu durvju modelis gaidāms 2024. gadā. Plānots, ka šim modelim vajadzētu “piesaistīt” daļu Audi A4 auditorijas, kam nebūs tieša pēcteča.

Audi ražo A5 kupeju, kabrioletu un liftbeks kopš 2007. gada, un pašreizējie otrās paaudzes automobiļi uz montāžas līnijas nonāca 2017. gadā. Kopš 2018. gada šīs saimes (tostarp “uzlādēto” versiju S5 un RS5) pārdošanas apjomi Eiropā pakāpeniski samazinās. Saskaņā ar tīmekļa vietnes Carsalesbase datiem 2022. gada janvārī-novembrī (par visu gadu datu vēl nav) dīleri Vecās pasaules tirgū ir pārdevuši gandrīz 21,5 tūkstošus eksemplāru, kas ir par 13,7% mazāk nekā gadu iepriekš. Nākamgad gaidāma atjaunināta versija: jau iepriekš fotogrāfi ir pamanījuši atsvaidzinātā Audi A5 Sportback testa mūli.

Attēlā: faktiskais Audi A5 Sportback 40 TFSI S line
Maskētais prototips nav devis iespēju saskatīt atjauninātā liftbeka ārējās detaļas. Arī oficiālas informācijas par to, kā jaunums izskatīsies, vēl nav. Spāņu izdevuma Motor.es dizainers ir prezentējis savu versiju par restilētā “piecu durvju” Audi A5 Sportback iespējamo izskatu.

Spriežot pēc atveidojuma, faceliftback iegūs modernāku izskatu: tajā attēlots topošā jaunuma profils un pakaļgals, jo tiek pieņemts, ka tieši tur tiks koncentrētas galvenās izmaiņas izskatā. Visticamāk, ka A5 Sportback pēc atsvaidzināšanas saglabās savu siluetu un izliekto jumta līniju, savukārt tiek pieņemts, ka jauno vienību garums un garenbāze pieaugs par vairākiem milimetriem.

Viena no galvenajām atšķirībām aizmugurējā daļā būs jaunie lukturi: tie varētu iegūt šaurāku un gludāku formu, kā arī, iespējams, tiks savienoti savā starpā visā piekto durvju platumā ar sašaurinātu plāksni centrā. Aizmugurējās optikas zīmējums būs atšķirīgs, lai gan saglabāsies ideja par kvēlojošām pārtrauktām svītrām.

Pārveidotā Audi A5 Sportback liftback dizainparauga skices
Sagaidāms, ka Audi A5 Sportback priekšpuse tiks atjaunināta ar šaurākiem priekšējiem lukturiem un atšķirīgu gaismas parakstu, kā arī plašāku firmas režģi. Turklāt atjauninātais liftbeks var iegūt citu trapecveida gaisa ieplūdes atveri.

Attēlā: pašreizējā Audi A5 Sportback interjers.
Pārveidotais Audi A5 Sportback būs balstīts uz MLB Evo platformas. Pēc provizoriskiem datiem modeļu klāstā būs benzīna un dīzeļa versijas 2,0 TFSI un 2,0 TDI, kas darbosies tandēmā ar 12 voltu startera ģeneratoru, un V6 3,0 dīzeļdzinējs. Gaidāms, ka klāstā būs arī PHEV varianti, kuru maksimālais nobraukums, braucot tikai ar elektrisko enerģiju, būs aptuveni 100 km. Domājams, ka atsvaidzinātais “piecdurvju” modelis tirgū nonāks 2024. gada rudenī.

Saskaņā ar publikācijas teikto, atjauninātajam Audi A5 Sportback vajadzētu “piesaistīt” daļu Audi A4 auditorijas, kam nebūs tieša mantinieka. Šis modelis būs pilnībā elektrisks, un pēc 2025. gada tā nosaukumam tiks pievienots e-tron.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Jaunais Renault 5 demonstrē savu tehnisko aprīkojumu, pretendējot uz Alpine hot hatch titulu
Next post MG 7: sportiskais liftbeks tiek pārdots ar mūža garantiju